Na vlkov sme nestačili, napriek vypracovaným šanciam sme nedokázali skórovať

VLCI Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 22. Koyš (Markovič, Petran), 48. Macek (Skladaný, Cíger), 59. Markovič (Mikula, Sloboda), strely: 33:30, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, tresty: 8:12, 184 divákov

ZOSTAVY:
VLCI Žilina: Mikoláš – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Chatrnúch, Petran, Nahálka – Cíger, Jakubík, Petráš, Safaraleev, Šmída, Koyš, Mikula, Markovič, Macek, Rehák, Skladaný, Lopušan

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Hlinka, Andersons, Hudec, Duran, Kobolka, Buianov, Debnár – Tatár, Adamčík, Gašpar, Jakúbek, Mihalík, Babeliak, Ďuriš, Heckl, Václav, Rybnikár, Sarvaš, Hús

Úvod zápasu priniesol vyrovnaný priebeh, bez dlhšieho prerušenia. Vlci začali podľa očakávania ofenzívne a prvý pokus Chatrnúcha musel hasiť Šimo. Na opačnej strane sa mohol presadiť Rybnikár, ale rovnako stroskotal na domácom brankárovi. V 8. minúte prevetral Šimov betón Safaraleev, ale ani jeho pokus v bráne neskončil. V 12. minúte vynikajúco nahodil puk do predbránkového priestoru Babeliak, ale Mihalík sa k zakončeniu nedostal. Dve a pol minúty pred koncom úvodnej tretiny sa dostal do výbornej pozície na osi klziska Jakub Tatár, ale jeho strelu Mikoláš vytlačil. 14. sekúnd pred koncom fauloval Ďuriš, ktorý ponúkol vlkom ďalšiu presilovkovú príležitosť. Tú do sirény využiť nedkázali a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 0:0.

Do druhej tretiny sme vstúpili oslabení a Vlci to využili. 14. sekúnd pred Ďurišovým návratom otvoril skóre Koyš. Vyrovnanie mal na hokejke aktívny Jakúbek, ale jeho zakončenie, po Mihalíkovej prihrávke, za chrbtom Mikoláša neskončilo. Prvú presilovkovú výhodu nám domáci darovali po zdržiavaní Skladaného pri vhadzovaní. V presilovke Mihalík ideálne nabil Tatárovi, ale do listiny skóre sa nezapísal. Po návrate Skladaného si Žilina vytvorila veľký tlak, pri ktorom sa blysol Matej Šimo akrobatickým zákrokom. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie sme dostali v závere druhého dejstva, keď sa na trestnej lavici ocitli až dvaja Žilinčania. Po vyhratom vhadzovaní sme sa dokázali usadiť v útočnej tretine, ale Jakúbek, Mihalík, ani Babeliak skórovať nedokázali. Po skončení nevyužitej presilovky zaútočil Andersons, ale ani jeho individuálny prienik vyrovnanie nepriniesol.

Hrdinom úvodných minút záverečnej tretiny bol Matej Šimo, ktorý zneškodnil dva nebezpečné pokusy Safaraleeva a Šmídu. Mrzieť nás môže tutovka, ktorú na hranici bránkoviska nepremenil Babeliak. Po vylúčení Rybnikára sa vlci dostali k ďalšej presilovke, ktorú nevyužili, ale sekundu po jej skončení sa dostal k puku Macek a nechytateľne zvýšil na 2:0. V 50. minúte mohlo byť už 3:0, ale Markovičovu strelu zastavila žrď. Megašancu na kontaktný gól sme mali v presilovke, po nešetrnom zákroku na Buianova. Po ukážkovej prihrávke Babeliaka a strele Adama Kobolku zazvonila horná žrď žilinskej brány. Vzápätí Jakub Tatár nepremenil ani tretiu obrovskú príležitosť, ktorú mu zadovkou naservíroval Filip Adamčík. Takmer štyri minúty pred koncom zápasu tréner Javorčík stiahol z brány Šima. V power play sme domácich zavreli vo vlastnom pásme, ale presadiť sme sa nedokázali. Markovič sa dostal k puku vo vlastnom pásme a vyhodením cez celé klzisko definitívne uzavrel skóre na 3:0.