O víťazstve Modrých krídel rozhodla naša strelecká neefektivita, jediným úspešným strelcom Suchý

Vzhľadom na obraz hry sme utŕžili v hlavnom meste nespravodlivú prehru, ale podstatné sú tri body, ktoré si pripísali do tabuľky hokejisti Modrých krídel. Rozhodujúcim faktorom bola strelecká efektivita na strane domácich a naopak množstvo našich nevyužitých príležitostí.

Veľkú zásluhu na víťazstve domácich mal len 18-ročný brankár Shikhabutdin Gadziev, pre ktorého to bola úspešná seniorská premiéra. V zápase zaznamenal až 48 zákrokov a za chrbát mu prešiel len puk z hokejky Markusa Suchého, ktorý na body nestačil. Naopak Richard Noskovič čelil len 19. strelám, z ktorých dve skončili gólom, čo rozhodlo o našej prehre. Kozmeticky ešte domáci skóre prikrášlili v power play, keď sme sa snažili reagovať na jednogólové manko.

Modré krídla Slovan – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Trubač (Petráš, Ožvald), 60. Petráš (Lipiansky), 60. Fetkovič (Lipiansky, Bohunický) – 49. Suchý (Gabor, Szypula)

Modré krídla SlovanGadzhiev – Demo, Žabka, Dej, Lipiansky, Fetkovič, Bohunický, Marcinko, Jendek, Bezák, Jasenec, Fereta, Myšiak, Ožvald, Petráš, Trubač, Lopuchovský, Mamonov, Polák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Šeliga, Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Kobolka, Ganz, Szypula, Suchý, Kováč, Demiters, Gabri, Gabor, Giertl, Magdolen, Lopejský, Tatár, Halama, Chlepčok

Úvod zápasu lepšie vystihli Indiáni, ktorí viackrát vyskúšali Gadzhieva v bránke. Noskovič nemusel v prvej polovici tretiny vôbec zasahovať. V 14. minúte mohol otvoriť skóre Gašpar, ktorý sa snažil preniknúť cez domácu defenzívu, ale gól z toho nebol. Ďalšiu gólovú príležitosť mali Indiáni v 15. minúte, keď sa dostali do prečíslenia traja na jedného, ale zakončenie Chlepčoka gólom neskončilo. Indiáni sa počas tretiny prezentovali aktívnejším hokejom, no ani napriek tomu sa im nepodarilo skórovať. Pár sekúnd pred koncom tretiny sa domáci oslabili o dvoch hráčov a ponúkli tak Indiánom možnosť skórovať.

Indiáni v prostrednej tretine pokračovali v početnej výhode 5 na 3, ale strelecky sa trápili. V 26. minúte sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Kováč, ktorý pálil spomedzi kruhov, ale domáci gólman nemusel zasahovať. O pár minút neskôr defenzíva domácich trestuhodne zabudla na Jakúbeka, ktorý sa okamžite rútil na Gadzhieva, ale stav sa nezmenil. Vzápätí sa do rýchleho protiútoku dostali domáci a Jasenec strelou spomedzi kruhov opečiatkoval pravú žŕdku. Gólové suchoty domácich prelomil v 33. minúte Trubač, ktorý poslal odrazený puk od betónov Noskoviča k pravej žŕdke, 1:0. Na inkasovaný gól už Indiáni v závere tretiny nedokázali reagovať.

V úvode záverečnej tretiny podržal svoj tím Gadzhiev. V 49. minúte získali Indiáni početnú výhodu, počas ktorej dokázali vyrovnať po pohotovej dorážke z hokejky Suchého, 1:1. O pár minút na to sa do gólovej príležitosti dostal opäť Suchý, ktorý backhandovým zakončením ohrozil domácu bránku, ale gól z toho nebol. V poslednej minúte zápasu sa domáci dostali do útočného pásma, Petráš obišiel bránku a strelou z ostrého uhla poslal puk k bližšej žŕdke, 2:1. Indiáni na situáciu reagovali hrou bez brankára, ale doplatili na to gólom do prázdnej bránky, 3:1.

Ján Šimko, tréner Indiánov: „Územná prevaha, ktorá nám trvala od prvého buly, absolútne nezostala premietnutá vo výsledku. Vyrovnanie v poslednej tretine pre nás nič neznamenalo. Od toho momentu sa to začalo prelínať. Obe mužstvá chceli so zápasom niečo urobiť a záver sa niesol v hre kto z koho. Tesne pre záverom sme inkasovali nečakaný gól. Mrzí ma, že sme si v tom závere, kde sme hrali power-play, nedokázali vytvoriť tlak a zavrieť súpera. Nezahrali sme to podľa našich predstáv. Okrem toho záveru sme mali zápas územne v rukách, ale chýbala nám maximálna efektivita v zakončení a nenašli sme cestu k tomu, aby sme strelili súperovi viac ako jeden gól a to nás stálo body.