Obrovskú drámu rozhodli až nájazdy, tromi gólmi prispel Gabor, Petrík v nájazdoch neprekonaný, rozhodol Magdolen

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:4 po SN (0:2, 3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 23. Ďuriš (Tábi, Beták), 32. Zaťko (Trška, Tábi), 37. Janík (Tábi, Ďuriš) – 18. Gabor (Suchý, Szypula), 20. Gabor (Suchý, Szypula), 49. Pač (Jakúbek), 71. Magdolen (rozhodujúci samostatný nájazd)

TSS Group Spartak DubnicaKristín – Zaťko, Trška, Tábi, Ďuriš, Beták, Mikuš, Švec, Géci, Ondruš, Mikula, Janík, Chatrnúch, Kristín, Haščák, Lunter, Hruška, Putala, Korbel, Huhtela, Škvarek

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Gašpar, Magdolen, Jakúbek, Kobolka, Ganz, Gabor, Suchý, Szypula, Demiters, Gabri, Tatár, Halama, Chlepčok, Lopejský,Molnár, Brumerčík, Šeliga, Čunderlík

Skóre stretnutia mohli Indiáni otvoriť už v 5. minúte, keď mal odrazený puk od Kristína na dosah Gašpar, ale gól z toho nebol. Úvodná tretina sa prezentovala veľmi opatrným a disciplinovaným hokejom. V 16. minúte prvýkrát oslabil Indiánov Gabri a domáci si počas presilovky dokázali vytvoriť gólové príležitosti, no Petrík bol vždy pozorný. Dve minúty pred koncom tretiny využil dezorientáciu domácej defenzívy pred vlastným bránkoviskom Gabor, ktorý si zobral puk a backhandovým zakončením otvoril skóre stretnutia, 0:1. Netrvalo dlho a Gabor sa opäť zapísal do streleckej listiny, keď ho spoza bránky ukážkovo našiel Suchý a Kristín už nemal šancu zareagovať, 0:2.

Do prostrednej tretiny lepšie vstúpili domáci. Chlepčok stratil stabilitu v strednom pásme, puk získal Ďuriš, ktorý sa dostal pomedzi defenzívu Indiánov až k Petríkovi a znížil na 1:2. Dubničanov gól nabudil a dokázali si vytvárať gólové príležitosti. V 32. minúte sa domáci usadili v útočnom pásme a Zaťkova prudká strela od modrej znamenala vyrovnanie, 2:2. Vzápätí sa Indiáni dostali do prvej početnej výhody v zápase, ale stav sa nemenil. Dubničania sa v 37. minúte dostali do vedenia po strele Janíka, ktorý nikým nebránený pálil spomedzi kruhov, 3:2.

V úvode záverečnej tretiny sa domáci dostali do početnej výhody, ale Indiáni sa ubránili. V 49. minúte sa do útočného pásma dostali Indiáni a Pač strelou z ľavého kruhu vymietol pravý horný roh Kristínovej bránky, 3:3. V 54. minúte oslabil Indiánov Szypula. Dubničania mali v početnej výhode obrovskú príležitosť skórovať, ale Petrík predviedol fantastický zákrok! Pri strele do odkrytej bránky, keď už domáci hráči a fanúšikovia dvíhali ruky nad hlavu, vytiahol ukážkový semafor, za ktorý by sa nehanbili ani brankári v NHL. V závere tretiny už gól nepadol a zápas tak smeroval do predĺženia.

V predĺžení diváci videli gólové príležitosti na oboch stranách, no obaja brankári predviedli výborné zákroky. Ani predĺženie o zápase nerozhodlo, a preto sa muselo pristúpiť až k samostatným nájazdom. Skóre dramatickej lotérie otvoril presným zásahom Maťo Magdolen. Roman Petrík následne zatiahol roletu a nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Definitívne poistil našu rozprávkovú jazdu, tretím gólom v zápase, Kevin Gabor.

Indiáni napriek zaváhaniu v druhej tretine, v ktorej stratili dvojgólové vedenie, nestratili nádej vo víťazstvo, bojovali až do úplného záveru a zaslúžene zvíťazili v druhom zápase po sebe. Znížili sme stav série na 2:3 a čaká nás obrovská bitka o vyrovnanie, v sobotu o 18:00 v Slovalco aréne! Vstupenky sú dostupné online na našom webe vstupenky.hkmskziar.sk

Ján Šimko, tréner Indiánov: „Klobúk dole pred chlapcami. Bolo to vydreté víťazstvo, založené na bojovnosti a súdržnosti. O to krajšie, že sa to zvládlo v nájazdoch, čo nám môže mimoriadne prospieť, ako tímu. Vedeli sme, čo nás tu čaká a neminie, trošku nám ušla druhá tretina, keď sme potrebovali riešiť situácie viac uvedomelo, ale opäť sme dostali tou výhrou priestor, aby sme sa o tom mohli pobaviť a rozobrať si veci, aby sme v budúcnosti dvojgólový náskok takto nepremrhali. Bol to kvalitný zápas, z oboch strán bojovný, so šťastným koncom pre nás. Sme radi, že séria pokračuje a v sobotu máme ďalší zápas na to, aby sme si ju predĺžili.”