Opatrenia proti šíreniu koronavírusu počas hokejových zápasov

Pred malou chvíľou obleteli Slovensko informácie o prvom prípade nákazy koronavírusom. V súvislosti s ním prijíma opatrenia aj Slovenský zväz ľadového hokeja. Prvý krok, ktorý ovplyvní aj našu sériu s Humenným je, že hráči si nebudú podávať ruky. V zápasoch play off je zvykom, že si hráči podajú ruky až v úplnom závere série. Tentokrát však podanie rúk nahradí priateľský „ťukes“ v rukaviciach.

Oficiálne stanovisko Slovenského zväzu ľadového hokeja

Pre ochorenie spôsobené koronavírusom COVID-19 šíriacim sa z Číny je v pozore celý svet a svet športu nie je výnimkou. Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja dnes v tejto súvislosti preventívne zvolalo pracovnú skupinu. Fanúšikom ani hráčom zatiaľ nič nehrozí.

SZĽH sleduje verejne dostupné zdroje a čaká na prípadné nariadenia príslušných orgánov. Vo všeobecnosti môžu byť problémom uzatvorené miesta s vysokou hustotou ľudí, kam spadajú aj hokejové zápasy. Tam sa môže vírus šíriť rýchlejšie. Medzinárodná hokejová federácia preto vydala prvé usmernenie, ku ktorému vyzýva aj SZĽH.

Hráči si pred a po stretnutí nebudú podávať ruky. Pozdravia sa len ťuknutím rukavíc. V nasledujúcich hodinách bude zväz inštruovať kluby, rozhodcov a delegátov,“ oznámil generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček a pokračoval: „Príslušné orgány celú situáciu monitorujú. My budeme postupovať v zmysle ich pokynov. Z našej strany dôjde zatiaľ len k tomuto jednému obmedzeniu v nami organizovaných súťažiach. Pokiaľ prídu usmernenia zo strany zodpovedných orgánov, zasadneme a vydáme ďalšie, či už lokálne, alebo celoplošné,“ povedal Miroslav Valíček. 

Pracovná skupina zriadená SZĽH bude pravidelne zasadať a zaoberať sa aj blížiacimi sa playoff zápasmi jednotlivých líg. „Situáciu monitorujeme aj my. Je relatívne pokojná a stabilná, takže pokračujeme tak, ako doteraz. Zdôrazňujeme, že hráčom v našich ligách a našim fanúšikom zatiaľ nič nehrozí. Musíme však vyzvať fanúšikov, hráčov, zástupcov klubov a organizátorov zápasov k zvýšenej hygiene a zodpovednosti v tomto smere, aby sme predišli k šíreniu akéhokoľvek zdravie ohrozujúceho vírusu,“ dodal generálny sekretár zväzu Miroslav Valíček.

Zdroj: hockeyslovakia.sk

Please follow and like us:
fb-share-icon