Päť tretín bez gólu znamená dva štvrťfinálové body pre Dubnicu

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 14. Beták (Tábi), 35. Kristín (Chatrnúch, Škvarek), 38. Mikuš (Géci, Chatrnúch), 56. Ďuriš (Tábi, Zaťko)

TSS Group Spartak DubnicaLietava – Zaťko, Trška, Tábi, Ďuriš, Beták, Mikuš, Švec, Géci, Škvarek, Mikula, Janík, Chatrnúch, Kristín, Haščák, Lunter, Hruška, Maniaček, Korbel, Huhtela, Ondruš

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Gabor, Suchý, Szypula, Kobolka, Ganz, Gašpar, Magdolen, Jakúbek, Demiters, Gabri, Tatár, Halama, Václav, Lopejský,Čunderlík, Barcík, Šeliga, Brumerčík

Už v druhej minúte zápasu sa Indiáni museli brániť 5-minútovej presilovke, po faule Jakúbeka, ktorý sa tým zároveň predčasne dostal pod sprchu a zápas pre neho skončil. Dubničania však túto príležitosť nevyužili. O minútu neskôr sa do početnej výhody dostali Indiáni, ale aj ich trápili strelecké suchoty. V 14. minúte, keď sa na nevydarený ofenzívny výlet vybral Lopejský, hostia sa dostali do protiútoku, Beták vymiešal defenzívu Indiánov a backhandovým zakončením otvoril skóre stretnutia, 1:0. Zápas sprevádzali emócie na oboch stranách, ktoré spôsobili hru 4 na 4, no gól už nepadol a prvé dejstvo tak ovládli domáci.

Do prostrednej tretiny vstúpili aktívnejšie Indiáni a Lietava musel niekoľkokrát zasahovať. Druhý gól domácich mohol pridať v 24. minúte Tábi, ktorý sa nikým nebránený ocitol zoči-voči Petríkovi, ale puk v sieti neskončil. Indiáni mohli vyrovnať v 30. minúte, keď sa do prečíslenia dostal Gabor s Václavom, ale domáci gólman zostal neprekonaný. Obrovskú chybu v rozohrávke Indiánov, keď Tatár prihral v našom protiútoku puk súperovi, potrestal v 35. minúte kapitán domácich Kristín. V samostatnom úniku oklamal Petríka naznačenou strelou a následne vsietil puk do jeho bránky, 2:0. V 38. minúte sa domáci dostali do početnej výhody po faule Tatára. Mikuš poslal na Petríka delovku od modrej, ktorá znamenala tretí gól Dubnice.

Úvod záverečnej tretiny priniesol Indiánom gólové situácie, no ani z jednej nedokázali vyťažiť maximum. Na Lietavu Indiáni nedokázali nájsť recept, ani napriek hernej prevahe. Dubničania si v 55. minúte zahrali presilovku, v ktorej nastrelený puk do bránky tečoval Ďuriš. Štyrmi presnými zásahmi si tak domáci zariadili druhé víťazstvo v sérii.

Ján Šimko, tréner hostí: „V obidvoch zápasoch sme sa prekonali sami. Žiar nad Hronom prekonal Žiar nad Hronom. Nohy máme v poriadku, srdiečka chlapci majú, chcú, klobúk dole. Bohužiaľ, zlyháva nám mentálna stránka hláv a to nielen v týchto dvoch zápasoch, ale aj v predošlej sérii. Buď je tam značný limit, ktorý je problém prekročiť, alebo sú chlapci schopní s tým ešte niečo urobiť. Nad ľudskou hlúposťou ešte nikto nezvíťazil a ja som tak isto doteraz na to nenašiel patent.“