Po sľubnej úvodnej tretine nás vlci roztrhali

Asi málokto predpokladal, že žilinských vlkov prekvapíme a zastavíme vo víťaznom ťažení. Dnešným víťazstvom dotiahli klubový rekord v počte víťazstiev v rade za sebou a vo forme, akou sa momentálne prezentujú, zrejme tú šnúru ešte natiahnu.

Do Žiliny sme vycestovali so zostavou, v ktorej viacerí hráči chýbali, ale napriek tomu sme sa najmä v úvodnej tretine prezentovali rovnako dobrým výkonom, ako tomu bolo aj v predchádzajúcich zápasoch. Dostali sme sa do viacerých dobrých príležitostí a keby sme po prvej tretine vyhrávali aj trojgólovým rozdielom, Žilinčania by sa určite nemohli čudovať. Nedokázali sme sa ale strelecky presadiť a nevyužili sme ani presilovku.

Cez prestávku si nás v šatni asi poriadne rozobrali a začalo sa dobýjanie našej brány, ktoré trvalo do 24. minúty, kedy Ovečku prvýkrát prekonal Petráš a presilovkovým gólom v 27. minúte nasmeroval vlkov k víťazstvu.

V tretej tretine pridali domáci ďalšie tri góly a definitívne pochovali naše nádeje na dobrý výsledok. Určite sa ale nemusíme hanbiť za výkon, ktorým sme nadviazali na predchádzajúce víťazstvá. Žilina je top favoritom súťaže a aj keď prehra určite mrzí, musíme sa už naplno koncentrovať na náročný záver sezóny a najmä na najbližší zápas proti Modrým krídlam.

Výborný výkon v bráne opäť predviedol Juraj Ovečka, ktorý čelil až 47. strelám a nebyť jeho zákrokov, mohlo byť skóre oveľa vyššie. V nedeľu nás čaká súboj z kategórie šesťbodových a na ten sa musíme poriadne pripraviť, pretože môže výrazne prehovoriť do ďalších bojov o play off.

Please follow and like us:
fb-share-icon