Po Topoľčanoch sme oskalpovali aj Humenné

Na domácom ľade sme privítali favorita a asi málokto predpokladal, že ho pokoríme presvedčivým výsledkom 4:1. Konečne sme sa potešili z domáceho víťazstva a diváci videli doteraz asi najlepší výkon indiánov.

Základným kameňom nášho úspechu bola disciplína a počas zápasu sme zaznamenali len jediné vylúčenie. Súper prišiel ofenzívne naladený, o čom svedčí aj pomer striel 21 ku 35. Vynikajúcim výkonom nás podržal brankár Matej Šimo, ktorý dosiahol fantastickú úspešnosť zásahov, až 97,14%!

Cestu za našim úspechom naštartoval už v 2. minúte Matúš Kamzík, pre ktorého to bol len tretí zápas v našom drese. O necelých šesť minút pridal ďalší presný zásah Nicolas Gašpar a do šatne sme odchádzali s dvojgólovým náskokom. Bol to jeho druhý gól v dvoch po sebe idúcich zápasoch.

Druhá tretina bola mimoriadne vyrovnaná, hra sa prelievala zo strany na stranu a presný zásah kapitána prišiel až v úplnom závere. Marek Pač rovnako skóroval v druhom zápase za sebou a poslal nás už do trojgólového vedenia.

V tretej tretine sa zapísal do listiny strelcov aj náš ostrostrelec Lukáš Lunter, pre ktorého to bol už ôsmy presný zásah v tejto sezóne. V úplnom závere hostia kozmeticky upravili skóre na 4:1 vo vlastnom oslabení, čim prekazili Matejovi Šimovi cestu za čistým kontom.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC 19 Humenné 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly:
 2. Kamzík (Babeliak, Hudec), 7. Gašpar (Andersons, Hlinka), 39. Pač (Mihalík, Jakúbek), 48. Lunter (Jakúbek) – 59. Horvát (Borov).
Rozhodovali: Lesay – Šebeň, Staššák, strely: 21:35, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 372 divákov.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Hudec, Hlinka, Buianov, Benko, Andersons, Debnár – Jakúbek, Mihalík, Lunter – Kamzík, Rybnikár, Babeliak – Hús, Václav, Sarvaš – Tatár, Adamčík, Gašpar

HC 19 Humenné: Balogáč (7. Vojvoda) – Novický, Wysocki, Pichnarčík, Maury, Kaščák, Ivanov, Novák, Lopuchovský – Borov, Krajňák, Horvát – Fedorko, Markuš, Veličkin – Macko, Šimčák, Solomončak – Kiss, Farkaš, Šiňanský

Norbert Javorčík: ”Po tomto zápase by som vyzdvihol disciplínu. Mali sme len jedného vylúčeného a myslím, že aj keď tam boli ešte nejaké ďalšie sporné zákroky, nebolo ich veľa. Na toto sme si dali veľký pozor a bolo to v tomto zápase veľmi dôležité. Druhá dôležitá vec, ktorá nás posunula k víťazstvu, bola obetavosť hráčov. Tieto dve záležitosti nás celý zápas držali pred Humenným a samozrejme k tomu celkom slušná efektivita z našej strany. Čo sa týka herného prejavu, rešpektovali sme kvalitu súpera, ktorý bol nie nadarmo v takom postavení, v akom bol, má veľmi slušne vyskladaný káder a aj v časoch, keď mal hernú prevahu, dokázali sme disciplínou a obetavosťou jeho kombinačné a technické prednosti eliminovať.”