Posledný zápas v roku, zajtra Indiáni naberú smer Trebišov

Po vianočnej prestávke Indiáni odohrajú do konca kalendárneho roka ešte jeden zápas a to na ďalekom východe. Zajtra po druhýkrát v sezóne vycestujú do Trebišova, aby sa tam o 18:00 na miestnom zimnom štadióne postavili proti Oceliarom. V dvoch tohtoročných vzájomných súbojoch bolo kľúčovým faktorom domáce prostredie. V októbrovom stretnutí ho Trebišov dokázal využiť na víťazstvo 5:4 avšak v novembri sme doma nášmu súperovi prehru oplatili výsledkom 4:2.

Trebišovu bola licencia do TIPOS SHL udelená ako poslednému účastníkovi. Aj to určite prispelo k tomu, že za mužstvo z východu Slovenska v doterajšom priebehu sezóny nastúpilo až šesťdesiattri hráčov. Pred zajtrajším duelom sa Oceliari nachádzajú na desiatej priečke ligovej tabuľky so ziskom tridsiatich dvoch bodov. Po dvadsiatich siedmich stretnutiach majú na svojom konte celkovo desať víťazstiev a sedemnásť prehier. Sedem domácich výhier značia o tom, že zbierajú body najmä na vlastnom ľade. Hlavný tréner Dušan Kobela so svojim tímom určite bude chcieť potvrdiť tento fakt aj zajtra. Najproduktívnejší muž v družstve je s veľkým náskokom Kirill Romanov, ktorý v plnom počte odohraných zápasov nazbieral osemnásť kanadských bodov. Strelil deväť gólov a k ním pridal rovnako deväť asistencií.

Ako sme skonštatovali, Trebišov predvádza na domácom ľade kvalitné výkony. Všetci Indiáni tak budú musieť podať veľmi zodpovedné výkony, aby si do Žiaru odniesli ligové body. Tomu budú potrebovať samozrejme aj podporu od našich fanúšikov. Napriek veľkej vzdialenosti, aj zajtra fandite Indiánom!

Priamy prenos z tohto zápasu môžete sledovať na: https://www.nike.sk/niketv/stream/43267379/29.12.2023-HK_Trebi%C5%A1ov_vs_%C5%BDiar_n_Hronom  

Please follow and like us:
fb-share-icon