Pred začiatkom letnej prípravy sme si zobrali na slovíčko kondičného trénera Michala Polačka

Už zajtra sa pre našich hráčov oficiálne začína letná príprava. V nej budú Indiáni naberať najmä silu a kondíciu, ktoré patria medzi najdôležitejšie atribúty pre hokejovú sezónu. Práve toto je hlavná úloha pre kondičného trénera. V našom klube túto funkciu zastáva Michal Polačko. Už na začiatku minulého týždňa mužstvo absolvovalo úvodné kondičné testovanie v Kremnici, ktoré ukázalo realizačnému tímu, na čo sa má v letnej príprave zamerať. Nielen o tom sme sa porozprávali s našim kondičným koučom.

Ako si spokojný s úvodným testovaním?

„Úvodné testovanie prebiehalo u nás v Kremnici vo VK TRAINING parku, kde pôsobím za pomoci mojich kolegov Erika Urgelu, Denisa Tilescha a Michaely Voskarovej.
Spokojnosť sa ukáže až po záverečnom testovaní, ktoré ukáže, či hráči plnili plány, ktoré vznikali aj na základe výsledkov testov.“

Skús našim fanúšikom trochu podrobnejšie priblížiť skladbu testovania,? Čo takéto testovanie ukáže o danom hráčovi?

„Testovanie odštartoval príhovor novovzniknutého realizačného tímu na čele so športovým manažérom Jozefom Budajom a hlavným trénerom Jergušom Bačom.
Ako prvé sme analyzovali zloženie tela, hráčov, teda percento tuku, pomer svaloviny, základnú zdravotnú anamnézu a stav ich kĺbovej mobility, stability.
Po rozcvičení si chlapci otestovali odrazové schopnosti v horizontálnej rovine, ale aj na odrazovej platni, rýchlostné schopnosti cez fotobunky, silové a vytrvalostné schopnosti.“

Ako hodnotíš predchádzajúci ročník a čo očakávaš od toho nového?

„Predchádzajúci ročník nám ukázal, ako to dokáže fungovať, keď sa stane z mužstva tím. Som presvedčený, že nebyť nešťastných zranení v polovici základnej časti, mohli sme siahať aj na lepšie umiestnenie.
(Aj keď možno by sme nehrali také nezabudnuteľné play-off zápasy. Všetko má svoje pre aj proti.)
Keďže viem, ako bude vyzerať tím v budúcej sezóne, jednoznačne sa chcem pozerať na lepšie ako štvrté miesto.“

Je to síce ešte pomerne krátko, ale ako sa ti zatiaľ spolupracuje s novým hlavným trénerom Bačom?

„Po niekoľkých spoločných debatách môžem povedať, že je veľmi príjemný a slušný chlap, na ktorom je sympatická otvorenosť v spolupráci s jeho novým realizačným tímom, ako aj so mnou. Taký klasicky majster sveta.“ 😀

Please follow and like us:
fb-share-icon