S reprezentačným výberom do 18 rokov sme si úspešne poradili

Indiáni úspešne zvládli zápas s Projektom slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Mladé nádeje boli naozaj húževnatým súperom a do konca druhej tretiny držali s naším mužstvom nerozhodný stav 1:1. Záverečné dejstvo však patrilo našim bojovníkom, ktorí sa v nej dokázali štyrikrát presadiť. Po výsledku 1:5 si z Popradu odnášame víťazstvo a tri ligové body.

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)

Góly: 33. Tomík (Hazala, Straka) – 8. Suľovský (Lunter, Jakúbek), 42. Magdolen (Gašpar, Rais), 50. Jakúbek (Lunter, Pač), 55. Gašpar (Šramaty, Rais), 60. Rais (Tatár, Brumerčík).

Martin Dendis, tréner SR 18: „Štyridsať minút to bol vyrovnaný zápas. Hrali sme veľmi aktívne aj agresívne. Držali sme puk na hokejkách, vytvárali sme si šance a boli sme Žiaru viac než vyrovnaným súperom. Nútili sme protivníka k chybám, chlapci hrali obetavo a zblokovali veľké množstvo striel. Výborný výkon v bránke podával Martin Haronik. Do záverečnej tretiny sme vstupovali za nerozhodného stavu 1:1, ale rýchlo sme faulovali a prišiel inkasovaný gól v oslabení. Hostia sa ujali vedenia, hrali jednoducho a nám sa nedarilo dostávať do príležitostí. Za nepriaznivého stavu 1:4 sme ešte vyskúšali hru bez brankára, ale namiesto zníženia prišiel ďalší inkasovaný gól na 1:5. Celkovo môžeme vyjadriť spokojnosť s prvými dvoma tretinami. Potom nás však zradila disciplína, ukázali sa aj skúsenosti súpera a Žiar nás nepustil do tlaku. Zo zápasu si môžeme vziať veľa pozitívnych vecí, ale odhalil nám aj nedostatky, ktoré potrebujeme odstrániť.“