Skalica položila základ svojho víťazstva v prvej tretine, dvomi gólmi ich potiahol Šátek

HK ESMERO Skalica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Šátek (Hujsa, Semandel), 8. Jaša (Šišolák), 34. Landrigan (Fatul, Jombík), 40. Šátek (Hujsa, Landrigan) – 25. Giertl (Kováč, Václav)

Zostavy:

HK ESMERO Skalica: Bernát – Jombík, Fatul, Jaša, Jarolín, Šišolák, Semandel, Janík, Hujsa, Landrigan, Šátek, Vidovič, Soveľ, Kuba, Včelka, Kotvan, Polák, Duban, Búlik, Mikula

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Demiters Kobolka, Jakúbek, Fekiač, Kolenič, Ganz, Šeliga, Václav, Giertl, Kováč, Nádašdi, Hlinka, Kraut, Valent, Trnka, Lopejský, Tatár, Halama, Chlepčok

Úvod zápasu lepšie vystihli domáci, ktorí už v druhej minúte otvorili skóre stretnutia. Autorom otváracieho gólu bol Šátek, ktorý poslal odrazený puk od výstroje Petríka, za jeho chrbát, 1:0. V 8. minúte sa po chybe v obrane Indiánov jednoducho dostali k puku Skaličania a Jaša strelou spomedzi kruhov dostal svoj tím do dvojgólového vedenia, 2:0. Od začiatku mali viac z hry domáci, ktorí neustále ohrozovali Petríka v bráne. Indiáni sa nedokázali dlho udržať v útočnom pásme, a preto do šatne odchádzali spokojnejší domáci.

V úvode druhej tretiny sa Indiánom podarilo prelomiť gólové suchoty, keď sa dostala na ľad druhá formácia. Po krížnej prihrávke získal puk Giertl a pohotovo znížil na 2:1. Indiánov gól nakopol a dostali sa do viacerých dobrých streleckých príležitostí, no stav ostal aj naďalej nezmenený. V 34. minúte sa dostal k puku Landrigan, prekľučkoval sa pomedzi obranu Indiánov a rozvlnil sieť Petríka, 3:1. V závere tretiny, po vyhratom buly domácich, druhýkrát skóroval Šátek a zvýšil na 4:1.

V záverečnej tretine opäť prevládala aktivita domácich. Znížiť skóre stretnutia mohol Valent, ale trafil len konštrukciu bránky. Indiáni si dokázali vytvoriť viaceré gólové príležitosti, ale pozorný Bernát niekoľkokrát podržal svoj tím. V závere tretiny sa Indiáni dostali do prvej početnej výhody v zápase, ale nedokázali sa gólovo presadiť. Ani domáci gól v poslednej tretine nepridali, no počas zápasu si dokázali vytvoriť dostatočný gólový náskok, ktorý im zabezpečil plný bodový zisk.

Norbert Javorčík, tréner hostí: „V dnešnom zápase musíme jednoznačne pogratulovať súperovi k predvedenej hre a k víťazstvu, pretože zvíťazili zaslúžene. V rozhodujúcich momentoch a celkovo v zápase, boli lepší. Nám sa nepodaril vstup do zápasu, inak sme si to predstavovali. V prvej tretine nás Skalica skoro k ničomu nepustila, pozitívum z našej strany boli dobré oslabovky. V druhej tretine sa nám podarilo dostať na jeden gól a aj keď sme nemali veľa vyložených šancí, boli sme na jeden gól od súpera, čo je vždy dobrý stav, s ktorým sa dá veľa robiť až do konca stretnutia. Bohužiaľ, za tohto stavu sme si nechali streliť na môj vkus veľmi jednoduché góly a neustále sa to opakuje. Tretí gól sme dostali cez mantinel, na ktorý sme upozorňovali, následne súboj jedna na jedna, veľmi ľahko prehratý. Štvrtý gól tesne pred koncom, buly v obrannom pásme a nepokrytý hráč pred bránou. Myslím si, že toto boli rozhodujúce momenty a tretia tretina sa už len dohrávala. Z našej strany však bola najkultivovanejšia, dvihli sme svoj výkon, mali sme tam dobré šance, ale bohužiaľ za stavu 4:1 by už ani jeden gól nič nezmenil.“