Strieľali obrancovia, rozhodlo sa až v predĺžení

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK iClinic Skalica 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. Hlinka (Babeliak, Václav), 26. Kobolka (Gašpar, Lunter) – 20. Štumpf (Hujsa, Janáč), 60. Vidovič (Janáč, Hujsa), 64. Nemec (Janáč, Janík)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Buianov, Kobolka, Pač, Hlinka, Debnár, Duran, Benko – Lunter, Adamčík, Gašpar, Václav, Mihalík, Babeliak, Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Hús, Murtazin, Kamzík

HK iClinic Skalica: Borák – Kadlečík, Šmach, Rapant, Janík, Hílek, Vidovič, Mikula – Hujsa, Nemec, Štumpf, Kotvan, Šišolák, Šátek, Janáč, Včelka, Mizerák, Kuba

Skalica, malé kráľovské mesto, kde má svoju tradíciu trdelník a dobrý hokej. Trdelník dnes lepšie chutil Záhorákom, ktorí si uchmatli o bod viac, vďaka víťazstvu v predĺžení. Hostia pricestovali s viacerými zvučnými menami v zostave a najväčší podiel na víťazstve niesol dvojnásobný majster Slovenska, s viac ako 700-kou extraligových zápasov na konte, Martin Hujsa. Pripísal si asistenciu pri dvoch skalických góloch. Na našej strane sa strelecky darilo obrancom.

Skaličania sa dnes ukázali ako strelci gólov do šatne. Skóre otváral v poslednej minúte úvodnej tretiny, presilovkovým gólom ostrieľaný harcovník Daniel Štumpf. Bez prípravy zužitkoval Hujsovu prihrávku od modrej čiary a nechytateľne prestrelil Šima v bráne indiánov, 0:1.

Len 33 sekúnd potrebovali naši mladíci na obrat v druhej tretine. V 25. minúte zavelili indiáni do rýchleho protiútoku. Zblokovaná strela oklamala Boráka a Hlinka nemal problém trafiť úplne opustenú skalickú bránu, 1:1. O polminútu na to Gašpar najskôr dvakrát vystrelil na bránu, ale brankár hostí bol na svojom mieste. Za chrbtom mal ale Kobolku, ktorý strelou od modrej nechytateľne otočil vývoj zápasu., 2:1.

Všetko podstatné sa udialo až v úplnom závere, kedy sa hostia odhodlali k power play. Marek Pač potiahol po pravom krídle a strelou do opustenej brány mohol definitívne spečatiť naše víťazstvo. Mohutné oslavy však prerušil verdikt čiarového rozhodcu, ktorý si správne všimol nášho útočiaceho hráča za modrou čiarou. Z následného protiútoku nechytateľne z druhej vlny pálil Vidovič a poslal zápas do predĺženia.

V závere predĺženia roztočili Skaličania kolotoč a po jednoduchej kombinácii našiel Janáč na vzdialenejšej žrdi zabudnutého Nemca, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Skalicu.

Norbert Javorčík, tréner: “Myslím si, že môžeme byť celkom spokojní s prvými dvomi tretinami, kde sme okrem dobrej defenzívy dokázali byť nebezpeční aj v ofenzíve. V tretej tretine sa nám to už tak nedarilo, nemali sme puk dostatočne dlho na hokejkách, nevytvárali sme si dostatok streleckých príležitostí a v podstate sme dali súperovi možnosť vytvoriť si veľký tlak na našu bránu, čo sa nám v konečnom dôsledku stalo osudné. Samozrejme, je to náročné inkasovať dvadsať sekúnd pred koncom, ale myslím, že budeme musieť popracovať na tom, aby sme dokázali aj v takýchto náročných momentoch lepšie kontrolovať puk. Dá sa povedať, že to isté platilo v predĺžení. Mali sme pár nádejných situácii, v ktorých sme mohli mať dlhšie puk, vytvoriť si strelecké príležitosti, ale nepodarilo sa nám to  a súper z takého neustáleho tlaku nakoniec premenil ten rozhodujúci gól. Myslím, že výsledkovo vyrovnaný zápas, samozrejme s nešťastným koncom pre nás, ale verím tomu, že sa z toho dokážeme poučiť a napredovať aj čo sa týka ofenzívy.”