Súboj s Martinom rozhodol v predĺžení Szypula

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK VITAR Martin 3:2pp (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Šeliga, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský – Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Szypula, Suchý, Kováč, Gabor, Barcík, Magdolen, Tatár, Halama Chlepčok

HK VITAR Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Semaňák, Petran, Bobček, Biro, Krempaský, Smidžár – Lahtinen, Tyczynski, Paulíny, Poliaček, Dírer, Nauš, Milý, Oško, Vorobyev, Stanček, Juščák, Ďurina

Obojstranne útočný úvod priniesol prvú gólovú príležitosť v 4. minúte. Tyczynski obkorčuľoval bránku a snažil sa nachytať Romana Petríka. Na opačnej strane zamestnal Glosárovu vyrážačku strelou Kobolka. V ďalšom priebehu prvej tretiny sa hra vyrovnala a obaja brankári si držali čisté konto. Pred Glosárom neuspeli vo veľkých príležitostiach Jakúbek, ani Gašpar, na Petríkovi zase stroskotal Ďurina. Platilo to ale len do 16. minúty. Szypula gólovú príležitosť nepremenil a z protiútoku sme inkasovali z hokejky Lahtinena, 0:1. Vyrovnanie prišlo hneď z následnej presilovky. Glosár vyrazil puk len pred seba, čo využil na dorážku Hugo Kováč, 1:1.

Martinčania sa mohli opäť dostať do vedenia v prvej presilovej hre, v 26. minúte, ale paradoxne v nej mohli viackrát inkasovať a to najmä po chybnej rozohrávke vlastného brankára. Vzápätí nevyužili ani ďalšiu presilovku, po opakovanom vylúčení Gabriho. Rovnaký scenár ako v prvej tretine, sa zopakoval aj v druhej. Najskôr Juščák palicou hokejky zastavil puk letiaci do bránky po strele Jakúbeka a z následného protiútoku pridal druhý gól Martina Tyczynski, 1:2. V závere tretiny sme dostali príležitosť ďalšej presilovej hry. Po Suchého strele sa puk odrazil ku Gaborovi a ten gólom do šatne, 19 sekúnd pred záverečnou sirénou, opäť vyrovnal na 2:2.

Hneď v úvode záverečnej tretiny sa vyznamenal brankár Petrík, ktorý betónom zneškodnil obrovskú príležitosť Stančeka a rovnako nás podržal aj pri pokuse Nauša. Dynamický priebeh prinášal šance na oboch stranách. Tú najväčšiu spálil Suchý, po prihrávke Szypulu, necelých päť minút pred koncom tretej tretiny. Záverečná presilovka Martinu gól nepriniesla a zápas pokračoval predĺžením.

V predĺžení sa po fatálnej chybe Tyczynskeho dostal Szypula do samostatného nájazdu, ktorý rutinérsky premenil a rozhodol o víťazstve indiánov!