Trojzápasový týždeň začneme domácim duelom proti Trebišovu

Týždeň po reprezentačnej prestávke bude pre Indiánov skutočne náročný. Za štyri dni odohrajú tri zápasy o dôležitých deväť ligových bodov. Prvý z nich je na programe už zajtra o 18:00 a stretneme sa v ňom s celkom HK STEEL Team Trebišov. Bilancia vzájomných zápasov hovorí tesne v prospech Oceliarov. Dokázali sme nad nimi zvíťaziť v domácom súboji z polovice novembra, no z ostatných dvoch sme na východe republiky nezískali ani bod.

Trebišovu pred zajtrajším súbojom patrí desiata priečka ligovej tabuľky. Devätnásťkrát z tridsiatich deviatich zápasov zabodoval a to mu zabezpečilo dovedna štyridsaťosem bodov. Bez bodov odchádzal v dvadsiatich prípadoch. Napriek tomu, že naše mužstvo odohralo o jeden ligový súboj menej ako súper, získalo o sedem bodov viac. Oceliari zaznamenali posledný zisk bodov 26. januára, keď na vlastnom ľade porazili Prešov po samostatných nájazdoch. Hlavný kouč Dušan Kobela by určte chcel ešte do vyraďovacej časti vytiahnuť svoj tím na vyššie tabuľkové pozície. Dopomôcť tomu môže aj najproduktívnejší muž v jeho hráčskom kádri, ktorým je ruský útočník Kirill Romanov. Pri plnom počte odohraných zápasov sa mu podarilo si pripísať tridsaťjeden kanadských bodov, pričom strelil pätnásť gólov a šestnásťkrát asistoval.

Žiarčania, po dlhšom čase sa opäť vracia ligový hokej na náš ľad. Chýbal vám rovnako ako nám? Tak príďte zajtra podvečer do Slovalco arény. Nalaďte si hlasivky, aby aj tie vaše pomohli Indiánom k dobrým výkonom.

Tešíme sa na vás!

Vstupenky v predpredaji na: https://vstupenky.hkmskziar.sk/vstupenky/sektor/7Cs66gA5yHZTWoLoe

foto: Dušan Pethö        

Please follow and like us:
fb-share-icon