V Dubnici sme neuspeli, strelecky sa presadil len Jakúbek

Naša kríza aj napriek všemožnej snahe naďalej pretrváva. Výsledky po rozsiahlych zmenách nemožno očakávať okamžite, aj keď do Dubnice sme cestovali motivovaní prelomiť negatívnu sériu a zahodiť za hlavu zlé obdobie zo záveru minulého roka. Práca trénera si vyžaduje čas, ktorý neúprosne plynie a rovnako potrebujú aj noví hráči čas na zapracovanie. Veríme, že sa výsledky dostavia čo najskôr a najbližšia príležitosť nás čaká už v piatok proti Trnave.

Tešia nás výkony brankára Viktora Mičíka, ktorý si v posledných troch zápasoch drží, naapriek prehrám, vysokú úspešnosť zákrokov, ktorá vo všetkých zápasoch presahuje hranicu 90% (Považská Bystrica – 94,12%, Levice – 91,11%, Dubnica – 90,32%). Trápi nás naopak nízka strelecká efektivita a po gólovo bohatých víťazných zápasoch nám akoby zvlhol pušný prach.

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 11. Tábi, 27. Ďuriš (Kristín, Beták), 33. Huovinen (Huhtela) – 38. Jakúbek (Fekiač, Demiters). Rozhodovali: Výleta, Kocúr – Šoltés, Olle; strely: 31:31; vylúčení: 4:4; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 201 divákov.

TSS Group Spartak Dubnica: Lietava – Hruška, Trška, Urban, Michálek, Švec, Janík, Putala – Kristín, Ďuriš, Beták – Géci, Ondruš, Škvarek – Tábi, Mikula, Lunter – Korbel, Huhtela, Maniaček – Huovinen

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Mičík – Kobolka, Demiters, Pač, Šeliga, Gabri, Ganz, Brumerčík, Hlinka – Jakúbek, Fekiač, Kováč – Gábor, Suchý, Szypula – Tatár, Valent, Václav – Magdolen, Halama, Chlepčok

Úvodná tretina zápasu patrila jednoznačne Dubnici, ktorá si od úvodu vypracovala množstvo dobrých príležitostí, ktoré vďaka Viktorovi Mičíkovi skončili gólom len v jednom prípade. Mrzí nás naopak druhá tretina, v ktorej sme sa výrazne zlepšili, ale paradoxne sme dvakrát inkasovali a uspel len strelecký pokus Martina Jakúbeka, ktorý uzavrel gólový sumár zápasu. V záverečnej tretine sme sa aj zmenou formácií snažili o návrat do zápasu, ale domáci si už priebeh ukontrolovali a potešili sa z plného bodového zisku.

Ján Šimko, tréner Indiánov: “Nezachytili sme úvod zápasu a herne bol súper v úvodnej tretine lepší. Ustáli sme tlak a brankár solídne zachytal. V druhej tretine, kde sme sa paradoxne herne zdvihli, sme po individuálnych chybách inkasovali zbytočné dva góly. V tretej tretine sme sa snažili so zápasom niečo urobiť a zdvihnúť hlavne sebavedomie tímu. Chceli sme dať nejaký rýchly gól, aby sme sa vrátili do zápasu, ale nedarilo sa nám to. V závere sme išli do power play, opäť tam bolo niekoľko sľubných streleckých príležitostí, ktoré si myslím, že mali skončiť gólom. Nemôžeme byť spokojní, pretože sme prehrali zápas a potrebujeme pracovať ďalej. Čas na niektoré veci je krátky, tak pevne verím, že tak ako sme herne končili tento zápas, tak doma s Trnavou začneme a budeme sa ďalej dvíhať.”

Please follow and like us:
fb-share-icon