V pohári sme neuspeli, hrdinom zápasu Surový

Do Brezna sme cestovali s cieľom uspieť a postúpiť do skupinovej fázy JOJ Šport Slovenského pohára. Čakali nás však domáci rytieri, ktorí mali rovnaký cieľ. Tím zložený zo skúsených bratov Hunovcov a ďalších hráčov s bohatými extraligovými skúsenosťami, ako Marek Biro, či Maroš Surový, prekvapenie nepripustili.

Domáci sa do Indiánov od úvodu zahryzli a začali mohutným tlakom, ktorý na naše šťastie ale nedokázali pretaviť do gólolového efektu. Rozhodujúce momenty úvodného dejstva prišli v presilových hrách. Na vylúčenie Gereca odpovedal už po 30. sekundách Adam Kobolka, 0:1. O necelú polminútu odišiel na trestnú lavicu domáci Frídel a jeho vylúčenie po 25. sekundách potrestal Martin Jakúbek, 0:2. V závere prvej tretiny prišlo ďalšie, tentokrát štvorminútové vylúčenie Frídla, ktoré mohlo výrazne obplyvniť ďalší priebeh zápasu. Ponúknutú príležitosť sme ale nedokázali využiť v závere úvodnej, ani na začiatku druhej tretiny.

Štvorminútovú presilovku a po nej ani ďalšie dve sme na tretí gól premeniť nedokázali a karta sa začala obracať. Po vylúčení Lopejského, ku ktorému si o chvíľu prisadol Tatár, sa dostali rytieri do dvojnásobnej početnej výhody. O 24 sekúnd sa po presnom zásahu Surového potešili z kontaktného gólu. O necelé tri minúty sme darovali domácim ďalšiu presilovku 5 na 3, po vylúčení Hlinku a Magdolena. Rytieri predchádzajúci úspech pretavili na vyrovnanie gólom Petrinca.

Na začiatku záverečnej tretiny bolo všetko otvorené a hral sa divácky atraktívny hokej, s množstvom príležitostí na oboch stranách. Rozhodujúci moment prišiel v 55. minúte. Po šarvátke Hudáka s Tatárom a ich vzájomnom vylúčení, využili väčší priestor na ľade lepšie domáci. Oško učebnicovo vysunul Surového, ktorý svoj nájazd zakončil ukážkovou strelou do horeného rohu bránky Romana Petríka a druhým gólom v zápase rozhodol o postupe Brezna do ďalšieho kola.

Norbert Javorčík: “Myslím, že dnes vyhral šťastnejší tím. Neodohrali sme zlý zápas, veľké pozitívum je, že sme prinútili súpera k faulom a mali sme dostatočný počet presiloviek. Rozhodujúci moment bol za stavu 2:0, keď sme pokračovali v sérii presiloviek, ale nedokázali sme už gólovo udrieť. Súper dal, pre nás nešťastné góly, zase z ich presiloviek. V tretej tretine sme mali navrch a mali sme dobré príležitosti na skórovanie. V hre štyroch proti štyrom sme neustrážili Maroša Surového a ten využil jednu z ojedinelých príležitostí. Mrzí nás, že v pohári končíme, naša príprava však pokračuje ďalej a ideme sa pripraviť na začiatok sezóny. Aj na tento zápas sme sa pripravovali ako na vrchol prípravy. Chceli sme vidieť hráčov v zápase, v ktorom už o niečo ide. Aj tento zápas ukázal, že ešte musíme zapracovať na detailoch v útočnej fáze a v zakončení. Vytvorené príležitosti sme zbytočne komplikovali, namiesto zjednodušenia, aby sme vyslali strelu na bránu a našli si odrazené puky. Tento zápas nám ukázal, že ešte na týchto malých dobrých veciach ešte musíme pracovať.”