V poslednom zápase základnej časti sme zvíťazili a postupujeme do kvalifikácie o postup do play off!

Posledný, najdôležitejší krok za postupom sme zvládli na jednotku a presvedčivým víťazstvom sme si vybojovali účasť vo vyraďovacej časti!

HC 19 Humenné – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Jakúbek (Chlepčok, Fekiač), 36. Tatár (Halama, Kováč), 46. Suchý (Gabor, Kobolka)

Zostavy:

HC 19 Humenné: Durný – Novota, Novický, Borov, Krajňák, Horvát, Jacko, Lenďák, Vaško, Vrábeľ, Safaraleev, Pulščák, Kudin, Zahradník, Trandin, Legalin, Zekucia, Farkaš, Lačný, Markuš, Ragan

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Šeliga, Jakúbek, Fekiač, Magdolen, Kobolka, Gabri, Szypula, Suchý, Gabor, Čulík, Demiters, Tatár, Halama, Chlepčok, Lopejský, Kováč

Už v 3. minúte zápasu mohli Indiáni otvoriť skóre stretnutia, ale Kobolka opečiatkoval len hornú žŕdku. O minútu neskôr získali Indiáni početnú výhodu, Jakúbek to zobral na seba a strelou z ľavého kruhu rozvlnil sieť Durného, 0:1. V priebehu tretiny mali obidve mužstvá viaceré gólové príležitosti, no stav sa nemenil. V závere tretiny mohli domáci reagovať na inkasovaný gól v početnej výhode, ale nepodarilo sa im to, a preto spokojnejší do šatne odchádzali Indiáni.

V úvode prostrednej tretiny sa hra prelievala zo strany na stranu. Situácia sa Indiánom skomplikovala v 30. minúte, keď si domáci zahrali 5-minútovú presilovú hru, ale Petrík si aj naďalej držal čisté konto. V 36. minúte sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku, Halama našiel krížnou prihrávkou Tatára a ten už mal hokejku na mieste, 0:2. Domáci sa strelecky trápili a nedokázali nájsť recept na Petríka.

Tretí gól Indiánov prišiel v úvode záverečnej tretiny. Gabor si potiahol puk na úroveň kruhov a krížnou prihrávkou našiel Suchého, ktorý nikým nebránený zvýšil na 0:3. Domáci začínali byť nervózni, čo sa prejavovalo viacerými menšími šarvátkami. Zemplínčania sa už nedokázali presadiť ani v záverečných presilových hrách, ktoré mali k dispozícii. Indiáni si tak pripísali veľmi dôležité víťazstvo v poslednom zápase základnej časti a zaslúžene si vybojovali postup do kvalifikácie o postup do play off.