V Trnave sme strelili štyri góly, na body to však nestačilo

Napriek štyrom gólom a päťdesiatim dvom strelám, ktoré sme vyslali na súperovu bránku, z Trnavy odchádzame bodovo naprázdno. Gladiátori vystrelili na nášho brankára o trinásťkrát menej, ale dokázali ho prekonať o polovicu viac. Včerajší súboj sa tak skončil výsledkom 8:4. Prvá tretina priniesla sedemgólové hody. Skóre stretnutia otvorili domáci. My sme však bleskurýchlo vyrovnali stav na 1:1. O chvíľu misky váh boli opäť naklonené na stranu Trnavy. Aj na tento zásah sme dokázali gólovo odpovedať. Následne však súper využil dve ponúknuté presilové hry a razom sme prehrávali 4:2. Túto tretinu bohatú na góly zavŕšil náš kontaktný gól v poslednej sekunde. Z gólovej prestrelky sa v prostrednej 20-minútovke ustúpilo a diváci v nej videli po jednom góle na každej. Najskôr sa Gladiátorom podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov, na čo sme my zareagovali znížením na 5:4. V úvode záverečnej tretiny Trnava strelila svoj šiesty gól, z čoho sme sa už nedokázali otriasť. Do našej bránky tak padli ešte dva posledné góly zápasu.

HK Gladiators Trnava – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 8:4 (4:3, 1:1, 3:0)

Góly: 6. Miklík (Kukumberg, Antonov), 8. Jurák (Kocúr, Škultéty), 15. Antonov (Kukumberg, Miklík), 18. Kupka (Holovič, Jurák), 32. Korím (Antonov), 44. Galimov (Holovič), 53. Barcík (Miklík), 54. Galimov (Jurák, Holovič)  – 6. P. Halama (Čulík, Šeliga), 14. Suľovský (Lunter), 20. Magdolen (Pač, Tatár), 36. P. Halama (Magdolen, Kuboš). Rozhodovali: Bachúrik, Krist – Tvrdoň, Ševčík; strely: 39:52; vylúčení: 2:6; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 190 divákov.

Roman Straka, asistent trénera HK Gladiators Trnava: „Po naozaj dlhom čase nám vyšiel začiatok stretnutia. Dokázali sme vždy odskočiť o dva góly, no po jednoduchých chybách sme lacno inkasovali. Celý zápas bol o jednom góle, až v tretej tretine sme súperovi odskočili a dotiahli to do konca. Dnes ma tešia využité presilové hry.“

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Do zápasu sme vstúpili zle, boli sme nedisciplinovaní, mali sme veľa vylúčených. Myslím si, že toľko chýb, čo sme dnes spravili, sme nespravili v žiadnom zápase tejto sezóny. Mrzí nás to, pretože sme v tomto týždni mali veľmi dobré zápasy aj s Trebišovom aj s mladíkmi. Najviac ma mrzí tá disciplína. S takýmto prístupom sme nemali šancu vyhrať.“