Veľký umelec nechýba na žiadnom zápase

Nevynechá jediný domáci zápas, na tribúne pravidelne povzbudzuje so svojim synom, vlastní vianočný dres Jožka Mihalíka, je veľkým fanúšikom nášho tímu, ale hlavne nášho kapitána. Na každý zápas dochádza z Handlovej a vycestuje, aby podporil našich bojovníkov aj v Púchove.

Tomáš Klenko je už odmalička veľkým hokejovým fanúšikom. Domáce zápasy bez jeho povzbudzovania a vlastnoručne vyrobeného fanúšikovského plagátu, v rukách jeho syna, by už neboli ani ono. Málokto však vie, že Tomáš je aj veľký umelec s neskutočnou dávkou talentu, ktorý mu môžeme iba závidieť.

Nedávno nás oslovil s požiadavkou, či sa môže stretnúť s našim kapitánom Jožkom Stümpelom s tým, že má pre neho darček. Nevedeli sme, čo od dovtedy neznámeho fanúšika očakávať, ale vysnívané stretnutie s veľkou hokejovou osobnosťou sme mu samozrejme sprostredkovali. Tomáš prišiel na tréning aj so synom, spolu si ho celý pozreli zo striedačky a vytrvalo čakali na stretnutie s obľúbeným hráčom.

Prekvapenie pre Jožka však vyrazilo dych všetkým nám, vrátane hráčov a trénerov. Priniesol so sebou vlastnoručne namaľované obrazy a nádherné kresby Jožka v reprezentačnom, ale aj indiánskom drese. Reprezentačný venoval Jožkovi a indiánsky venoval klubu ako pamiatku na legendárneho kapitána.

Pár dní potom sa objavil na štadióne opäť, pod pazuchou priniesol dosky, ktoré opäť skrývali prekvapenie. Tentoraz pre Danka Magdolena. Aktuálne už vytvoril aj kresbu Jakuba Tatára a v hokejových umeleckých dielach chce aj naďalej pokračovať. Sami sme plní očakávania, s čím nás najbližšie prekvapí. Galériu jeho fantastických diel si môžete pozrieť pod článkom.

Tomáš Klenko je mimoriadne skromný a talentovaný umelec, jeho diela, mnohokrát lepšie ako originálne fotky, s obdivom sledovali všetci prítomní, aj keď on to ako senzáciu nevníma. „Ja to beriem ako poslanie. Dostal som ako dar určitý talent, ale musel som ho ďalej rozvíjať. A robiť radosť druhým ľuďom vnímam ako splácanie toho daru. A som šťastný keď môžem urobiť druhých ľudí šťastnými.“

Z vďačnosti sme sa rozhodli, že Tomáš spolu so svojim synom bude odteraz našim hosťom na každom domácom zápase a všetky jeho diela budú vyvesené na čestnom mieste v priestoroch zimného štadióna!

Please follow and like us:
fb-share-icon