Viktor Mičík: “Každý brankár chce, aby jeho mužstvo bolo víťazné”

Počas týždňa nás čaká trojzápas na turnaji v Leviciach, kde sa postupne počas troch hracích dní stretneme s hokejistami Trnavy, Brezna a domácich Levíc.

V prvom prípravnom zápase dostali príležitosť obaja mladí brankári. Dnes sme si na „pokec“ zobrali jedného z dvojice maskovaných mužov. 19-ročného brankára Viktora Mičíka sme získali na hosťovanie z extraligových Nových Zámkov, aby dostal šancu správne naštartovať svoju kariéru. Je pripravený z plných síl strážiť našu bránu. Viac prezradil v nasledujúcom rozhovore.

Prichádzaš na hosťovanie z Nových Zámkov, kde si si minulú sezónu odkrútil extraligovú premiéru. Ako si spomínaš na svoj debut v najvyššej súťaži?

“Spomínam si na tie momenty veľmi dobre. Bolo to pre mňa niečo neskutočné. Veľakrát si na to zaspomínam aj teraz. Pre mladého hráča, ako som ja, to znamenalo strašne veľa, nakoľko mi moji spoluhráči a taktiež aj tréneri dali dôveru, že sa na mňa môžu spoľahnúť. Bolo to niečo neskutočné.“

Náš tím má dvoch nových mladých brankárov. Si pripravený byť oporou mužstva?

“Snažím sa si hru užívať a nevyvíjať na seba nadmerný tlak. Každý brankár chce, aby jeho mužstvo bolo víťazné a rovnako je to aj v mojom prípade. Budem robiť všetko pre to, aby sa nášmu tímu darilo.“

Hovorí sa, že brankárske remeslo je v športe to najťažšie. Prezraď nám, či si už od malička chcel byť brankárom a kto je tvoj vzor.

“Ja som s hokejom začínal pomerne neskoro. Mal som 11 rokov, keď som začal hrať hokej a od prvého tréningu som chcel byť v bráne. Už od malička, keď som hrával hokejbal, som chcel ísť vždy do brány. Nemám nejaký konkrétny vzor, ale rád som sledoval Jána Lašáka a Jána Laca. Momentálne sledujem brankárov v top ligách sveta a snažím sa sledovať ich pohyby a hru.“

Veľa hráčov má svoje rituály pred zápasmi. Máš aj ty nejaký špeciálny?

“Nemám žiadne špeciálne rituály. Pred každým zápasom si robím tu istú rozcvičku a sústreďujem sa už len na hru. Som ten typ brankára, ktorý pred zápasom už moc nekomunikuje a snažím sa sústrediť čo najviac na hru.”

Please follow and like us:
fb-share-icon