Víťazná výprava v Senici, definitívne sme si vybojovali druhú priečku ligovej tabuľky

HK 91 Senica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Góly: 4. Pavlík (Dolinajec), 58. Dolinajec (Čagan) – 12. Goga (Mihalík, Jakubík), 16. Srnka (Magdolen, Dubina), 17. Molnár (Dobrý, Dubina), 39. Jakubík (Goga, Nádašdi), 59. Tatár, Srnka, Tomaška)
Divákov: 268

HK 91 Senica:
Barčák (Bartozel) – Kuna, Záviš, Fain, Melicher, Štefanka, Majerčík, Leskovský, Jurica – Pavlík, Konečný, Dolinajec, Baránek Da., Baránek Dá., Gergel, Demjan, Čagan, Heleši, Planka, Kollár, Boor

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Höger – Molnár, Dubina, Nádašdi, Pohanka, Tomaška, Iždinský, Heckl, Daniš – Dobrý, Stümpel J., Stümpel O., Mihalík, Jakubík, Goga, Magdolen, Srnka, Tatár, Paška

Do Senice sme cestovali odhodlaní potvrdiť postavenie tabuľkového favorita. Súper, ktorému patrí predposledná priečka ligovej tabuľky, však dokázal preveriť naše sily a víťazstvo sa nerodilo ľahko. Dokázali sme Seničanov prestrieľať, využili sme presilovú hru, chybu vo vlastnom oslabení a to rozhodlo.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci. V 4. minúte využili rýchly brejk, Dolinajec si vymenil puk s Pavlíkom a ten poľahky prekonal Frederika Högera. Naledovala séria vylúčení na oboch stranách, ktoré ale presilovkový gól nepriniesli. Po návrate vylúčeného Dolinajca sme si dokázali udržať tlak zo záveru presilovej hry. K puku sa dostal Maroš Goga, ktorý z otočky na modrej čiare vystrelil na bránu a prekvapil domáceho brankára, čím vyrovnal na 1:1. V 16. minúte nás poslal do vedenia Braňo Srnka, ktorý našiel dieru medzi betónmi Barčáka, 1:2. Skóre úvodnej tretiny uzavrel na 1:3 v presilovej hre Marián Molnár.

V druhej tretine sa zápas vyrovnal, nechýbali osobné súboje, domáci zlepšili pohyb, dobre bránili a my sme naopak nedokázali využiť vytvorené gólové príležitosti. Gólu sa diváci dočkali až v úplnom závere druhej tretiny. V oslabení sa dostal k puku po chybe v rozohrávke domácich Ivan Jakubík, položil si brankára a strelou po ľade, tesne popri žrdi zvýšil na 1:4.

V tretej tretine už dávali tréneri príležitosť aj našej štvrtej útočnej formácii. Domáci však naďalej neskladali zbrane a neúnavne útočili. Vytúženého gólu sa ale dočkali v úplnom závere. V 58. minúte sa z protiútoku presadil najlepší hráč domácich Dolinajec a znížil stav stretnutia na 2:4. Domácu lavičku to nabudilo a tréneri vycítili príležitosť zdramatizovať záver zápasu. Odhodlali sa k power play, čo však po krátkej chvíli využil Jakub Tatár a pridal náš piaty gól, čím definitívne uzavrel skóre zápasu na 2:5.

Ďakujeme fanúšikom za obrovskú podporu, veľmi si vážime, že vycestovali do Senice, lebo bez nich by zápas nemal tú správnu hokejovú atmosféru!