13-gólová prestrelka v prospech Indiánov, hetrikom sa blysol Jakúbek

Ten kto bol na zápase, zažil neuveriteľný zážitok, ten kto nebol, môže ľutovať! A to doslova! Zápas, ktorého skóre sa prelievalo ako na hojdačke a šialený záver, ktorý nám priniesol tri body. Zápas, v ktorom padlo neuveriteľných 13 gólov, z toho sedem v tretej tretine, dvíhal divákov zo sedačiek. Zápas mal všetko, čo chce fanúšik hokeja vidieť. Vypätá atmosféra, vylúčenia aj šarvátky. Rozhodcovia udelili celkovo až 40 trestných minút a videli sme až sedem presilovkových gólov. Naši hokejisti opäť ukázali charakter a srdcia bojovníkov. Nevzdali sa ani keď sa už zápas zdal stratený a vybojovali veľmi dôležité víťazstvo! Čerešničkou na torte bol hetrik Martina Jakúbeka a päť bodov Viktora Fekiača (1+4). Viktor je aktuálne najproduktívnejším hráčom a Martin najlepším strelcom celej súťaže.

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – TSS Spartak Dubnica nad Váhom  8:5  (2:2, 0:2, 6:1)

Góly: 4. Jakúbek (Gabri), 5. Giertl (Šeliga, Kolenič), 11. Géci (Ďuriš, Beták), 19. Haščák (Trška), 35. Škvarek (Ondruš), 38. Chatrnúch (Beták, Kristín), 44. Kobolka (Šeliga), 49. Jakúbek (Fekiač), 51. Ďuriš (Beták, Kristín), 56. Jakúbek (Gábri, Fekiač), 58. Fekiač (Kováč, Kolenič), 58. Gašpar (Fekiač, Gábri), 59. Kováč (Magdolen, Giertl)

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom: Julínek (30. Mičík) – Gabri, A. Kobolka, Nádašdi, M. Hlinka, Lopejský, M. Šeliga, Čulík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Kolenič, Giertl, Kováč – Magdolen, Halama, Chlepčok – Kraut, Brumerčík, Václav

TSS Group Spartak Dubnica nad Váhom: Gábriš (30. Ráchel) – Urban, D. Trška, Mikuš, M. Hruška, Janík, M. Chatrnúch, Miklovič – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Géci, Huhtela, Tábi – Lunter, Haščák, Korbel

Rozhodovali: Orolín Tomáš, Smerek Vladimír, Drblík Michal, Rehák Adam,      328 divákov

Duel odštartoval vylúčením na strane hostí. V presilovej hre sa dostal k puku Gabri, vysunul Jakúbeka, ktorý strelou pomedzi betóny Gábriša otvoril skóre zápasu, 1:0. O 71 sekúnd si vymenili puk Šeligom a Giertlom a bolo 2:0. Hostia znížili v presilovej hre. Po kombinácii Betáka s Ďurišom sa puk dostal ku Gécimu, ktorý prvýkrát prekonal Julíneka, 2:1. Po nevyužitej presilovke Indiánov hostia vyrovnali zásluhou Haščáka, po prihrávke Tršku, 2:2.

Do druhej tretiny vstúpili hostia sériou nevyužitých presiloviek. Z gólu nakoniec potešili v 35. minúte, keď zavelil k obratu Škvarek. Tri minúty pred koncom prostredného dejstva vyhodil Kováč puk na tribúnu a Chatrnúch to potrestal, už po 14. sekundách, gólom na 2:4.

Indiáni znížili hneď v úvode, v presilovej hre. Po presnej prihrávke od Šeligu spoza dubnickej bránky, skóroval Kobolka, 3:4. O päť minút neskôr bolo opäť vyrovnané. Po chrbte brankára Gábriša dopravil do bránky Jakúbek, 4:4. Vyrovnané skóre prinieslo otvorenú hru, pri ktorej domáci zabudli na Ďuriša a ten medzi kruhmi, zakončil strelou zápästím, 4:5. Dubničania po získanom náskoku urobili chybu a naskočili na ľad šiesti. Potrestal ich Jakúbek, ktorý vyrovnávajúcim gólom uzavrel svoj hetrik. Bojovnou hrou sa prezentovali Indiáni naďalej. Po strele od modrej čiary sa puk dostal k Fekiačovi, ktorý poľahky s trhol vedenie na domácu stranu, 6:5. V závere sa hostia odhodlali ku hre bez brankára, v ktorej Gašpar a Kováč uzavreli skóre zápasu na 8:5.

Peter Kopecký, asistent trénera Dubnice: “Zápas do stavu 4:2 bol na našej strane, potom po individuálnych chybách sme ho prehrali.”

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: “Myslím si, že to bol veľmi divoký zápas, veľmi zvláštny zápas. Aj napriek víťazstvu sme veľmi radi, že sa nám podarilo vrátiť do duelu. Viackrát sme museli dotiahnuť súpera, otočiť stav stretnutia, a to si veľmi cením.”