Aktuálne pohyby v kádri, prichádza Juraj Ovečka

Situácia skomplikovaná covidom, množstvo preložených zápasov, ale aj výsledky predchádzajúcich zápasov nás nútia reagovať!

V predchádzajúcich zápasoch si obliekol náš dres obranca Jozef Sládok. 33-ročný robustný zadák je aktuálne na súpiske Zvolena, kam prišiel po krátkom pôsobení v Dukle Trenčín, kde nosil na drese kapitánske „céčko“. Jeho dobre rozbehnutú kariéru ale zastavilo vážne zranenie, ktoré ho na sezónu vyradilo z boja. Sme radi, že sa vrátil na ľad a do formy sa vracia práve v našom drese. Jeho extraligové skúsenosti sú veľkým prínosom pre celý tím a veríme, že každým zápasom budú jeho výkony stúpať.

Tím opustili útočníci Peter Valent a Patrik Halama, ktorí sa vrátili naspäť do Prešova. Z východniarskej enklávy nateraz zostávajú v tíme Martin Magdolen a František Pulščák. Po krátkej anabáze v Žiline sa opäť vracia do zostavy aj obranca Sebastián Hudec.

Najvýraznejšou novinkou je príchod brankára Juraja Ovečku. 22-ročný, bezmála dvojmetrový brankár je odchovancom Skalice a aktuálna sezóna je jeho štvrtou v druhej najvyššej súťaži. V kategórii do 20 rokov obliekal aj reprezentačný dres a s „20-kou“ odchytal štyri zápasy v extralige. Po dvoch sezónach v Skalici jeho kroky smerovali do Brezna, odkiaľ prichádza do Žiaru, aby pomohol Indiánom v náročnom a zápasmi „nabitom“ závere sezóny.

Please follow and like us:
fb-share-icon