Body žiaľ opäť uchmatli Panteri, rozhodujúci bol náskok z prvej tretiny

HK 95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 11. Urbánek (Pšurný, Zaťko), 18. Vilchinskiy (Ligas), 37. Lušňák, 55. Jakubec (Omelka, Zaťko), 59. Pšurný (Zlocha J., Murtazin) – 43. Tatár (Babeliak), 44. Andersons (Jakúbek)

HK 95 Považská Bystrica: Hrušík T. – Surán, Šefčík, Drevenák, Rufati, Lušňák, Zaťko, Omelka, Hrušík L., Pšurný, Jakubec, Turian, Ďurkech, Murtazin, Ligas, Vilchinskiy, Zlocha A., Kukos, Urbánek, Zlocha J., Švantner

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Lackovič – Andersons, Buianov, Nádašdi, Pač, Hlinka, Hudec, Kobolka, Ďuriš, Rajčan, Jakúbek, Magdolen, Václav, Adamčík, Halama, Romanov, Babeliak, Hrabčák, Novotný, Pulščák, Tatár

Úvod zápasu priniesol vyrovnaný hokej. V 10. minúte ale oslabil Indiánov Buianov a neskôr sa k nemu pridal Romanov. Domáci sa tak ocitli vo výhode piatich proti trom, ktorú nevyužili, ale zostávajúcu premenili na otvárací gól. Pšurný pálil od modrej čiary a odrazený puk od výstroje Lackoviča do brány poslal Urbánek. Odpovedať na gól umožnil Indiánom Rufati, ktorý faulom oslabil svoj tím, ale Indiáni sa nepresadili. V 18. minúte sa domáci dostali do útočného pásma. Vilchinskiy nahodil puk, ktorý sa nešťastne poodrážal a skončil za chrbtom dobre chytajúceho Lackoviča.

Druhú tretinu sme odštartovali oslabení po druhom vylúčení Romanova, zo záveru úvodnej tretiny. Do dobrej streleckej príležitosti sa dostal Hrabčák po prihrávke Novotného, ale gól z toho nebol. V 27. minúte sa Panteri dostali do početnej výhody po faule Nádašdiho, ale neskôr sa počet hráčov vyrovnal. V priebehu tretiny sa hra kúskovala a striedali sa dobré strelecké príležitosti na oboch stranách. Po chybe Hudeca v 37. minúte sa k puku dostal Lušňák a rozvlnil sieť Lackoviča, 3:0. Dve minúty do konca tretiny oslabil Indiánov Babeliak, ale Lackovič šance súpera zlikvidoval. V závere tretiny, po faule na Romanova, nepremenil trestné strieľanie Jakúbek a Hrušík si tak aj naďalej držal čisté konto.

Úvod tretej tretiny patril Indiánom. Tatár strelou z otočky na hranici bránkoviska znížil na 3:1. V tej istej minúte oslabil Panterov Jakubec. Indiáni početnú výhodu využili, keď Andersons strelou od modrej čiary ukážkovo vymietol pravý horný roh Hrušíkovej brány, 3:2. Vyrovnanie mohli priniesť dve za sebou nasledujúce presilovky, ale ani jednu Indiáni nevyužili. V 55. minúte sa k puku dostal Jakubec a presne umiestnenou, nechytateľnou strelou pod hornú žrď zvýšil na 4:2. V závere tretiny sa Indiáni pokúšali znížiť skóre hrou bez brankára, ale Panteri svoje víťazstvo spečatili gólom do prázdnej brány, z hokejky Pšurného.

Norbert Javorčík: “Myslím si, že prvé dve tretiny nám nechýbala bojovnosť a snaha, ale trochu nám viazla súhra, na čo sa musíme pozrieť a zlepšiť to. V tretej tretine sme výrazne otvorili hru, nielen čo sa týka agresivity, ale aj sebavedomia. Hráči si uvedomovali, že sa so zápasom ešte dá niečo spraviť a určite nie vtedy, keď budú pod tlakom. Myslím, že tretiu tretinu sme ožili najmä mentálne a samozrejme, pomohli nám dva rýchle góly. Záver nám nevyšiel, no na druhej strane si myslím, že sa od tej tretej tretiny môžeme odraziť v zápasoch aj proti takýmto silným súperom.“

Július Pénzeš, tréner Považskej Bystrice: „Nebol to jednoduchý zápas. Žiar nad Hronom je iný ako bol na začiatku sezóny. Je vidieť, že s nimi tréner pracuje už dlhšie, posilnili sa. Bol to náročný zápas. Prvá tretina nám vyšla veľmi dobre, skoro do ničoho sme súpera nepustili. Podarilo sa nám dať dva góly a boli sme spokojní. V druhej tretine začal preberať iniciatívu Žiar, pretože prehrával, musel viac napádať. Robil nám problémy v našej tretine pri rozohrávke. Tie šance boli vyrovnané na oboch stranách, našťastie sme dali gól. Ten výsledok 3:0 bol veľmi zradný a po dvoch minútach bolo 3:2. Mali sme tam problémy, oslabovky. Dali sme gól, ktorý nám pred koncom veľmi pomohol. Nakoniec to dobre dopadlo a som rád za tie body, pretože sme ich získali s veľmi dobrým súperom.“