Body zostali v Humennom, jediný gól strelil Magdolen

Máme za sebou prvú polovicu súťaže, s ktorou sme sa rozlúčili prehrou. Proti Humennému sme nastúpili vo výrazne obmenenej zostave, s trojicou hráčov z Prešova a Nových Zámkov, doplnených o Kirilla Romanova.

Po vyrovnanom úvode prišiel sporný gól v presilovke a poistka, ktorá Humennému zabezpečila dvojgólový náskok. Úvod záverečnej tretiny priniesol kontaktný gól, ale vyrovnať sa nám nepodarilo a naopak prišla gólová poistka domácich, ktorá rozhodla o plnom bodovom zisku pre domácich.

HC 19 Humenné – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 32. Solomonchak (Lačný, Šimčák), 35. Solomonchak (Hajnik), 58. Frič (Lačný, Novický) – 41. Magdolen (Pulščák, Halama)

HC 19 Humenné: Rabčan – Novický, Ondrej, Horvát, Krajňák, Borov, Ivanov, Wysocki, Frič, Markuš, Lačný, Pichnarčík, Jacko, Solomonchak, Šimčák, Hajnik, Farkaš, Maury, Macko, Khismatullin, Šiňanský

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Lackovič – Andersons, Knižka, Magdolen, Halama, Pulščák, Pač, Kobolka, Gašpar, Romanov, Babeliak, Hudec, Hlinka, Hrabčák, Gubančok, Tatár, Buianov, Ďuriš, Rybnikár, Sarvaš

Od úvodu tretiny sa hra kúskovala. Obe mužstvá si dokázali vytvárať nebezpečné strelecké príležitosti, no bez úspešnej koncovky. Priebeh hry bol veľmi opatrný a nikto nechcel urobiť chybu. V 16. minúte získali Indiáni početnú výhodu po faule Novického, ale obrana domácich im nedovolila otvoriť skóre stretnutia. Nebezpečnou strelou z pravého kruhu ohrozil Rabčana v bráne Hlinka, ale domáci gólman si puk postrážil. Ani v závere tretiny gól nepadol a tak mužstvá odchádzali do šatne za nerozhodného stavu.

V úvode druhej tretiny mohli domáci otvoriť skóre, ale puk sa odrazil len od pravej žrde Lackovičovej brány. Do druhej početnej výhody sa dostali Indiáni v 25. minúte, no ani tentokrát ju nedokázali využiť. V polovici tretiny zápas vyústil do menších šarvátok a nervozita sa prejavovala aj v podobe tvrdých osobných súbojov. V 31. minúte oslabil Indiánov Pač a domáci tak získali možnosť prelomiť gólové suchoty. Tak sa aj stalo, keď jeden z útočiacich hráčov priľahol v bránkovisku brankára Lackoviča. Tento mimoriadne sporný moment využil Solomonchak a strelou do odkrytej brány otvoril skóre, 0:1.

O tri minúty neskôr si Hajnik potiahol puk do pravého kruhu, krížnou prihrávkou našiel Solomonchaka a ten strelou do ľavého horného rohu pridal aj druhý gól, 0:2. Indiáni už v závere tretiny nedokázali reagovať a Humenné odchádzalo do šatne s dvojgólovým náskokom.

Záverečná tretina začala pre Indiánov najlepšie ako mohla, keď zaúradovala prešovská formácia. Halama prihrávkou od modrého kruhu našiel osamoteného Magdolena a ten strelou z medzikružia znížil na 2:1. V 50. minúte získali Indiáni možnosť vyrovnať, keď domácich oslabil Šimčák. K nemu sa o minútu pridal aj Jacko a pokračovalo sa v presile o dvoch hráčov. Indiánom sa ani napriek dobrým streleckým príležitostiam nepodarilo skórovať. V 58. minúte sa domáci dostali do prečíslenia 2 na 1 a Frič sa nemýlil, 3:1. V závere tretiny sa Indiáni pokúšali dotiahnuť na súpera hrou bez brankára, ale nepodarilo sa im to a z Humenného tak odchádzali bez bodového zisku.

Norbert Javorčík: ”Myslím si, že sa naša hra v priebehu zápasu dvíhala hore. Po zoznamovacom úvode, prvých 10-tich minútach, sme boli sebavedomejší. Hra v útočnej fáze mala celkom dobrú tvár. Mrzí nás, že sme si nedokázali v presilovkách vytvoriť ešte väčší tlak. Mali sme tam situáciu 5 na 3, ktorá sa možno žiadala riešiť viacerými strelami. Celkovo hodnotím náš výkon ako dobrý, na ktorom sa do dalších zápasov dá stavať.”

Please follow and like us:
fb-share-icon