Máme za sebou polovicu súťaže

V náročnej Tipos Slovenskej hokejovej lige sme odohrali už 23 zápasov. S každým súperom sme sa stretli doma, aj vonku a zmerali sme si sily aj s reprezentantami do 18 rokov.

V tabuľke nám aktuálne patrí 10. priečka, so ziskom 28 bodov. Prežili sme si chvíle radosti, kedy sa nám výsledkovo darilo a dostali sme sa dokonca na druhú priečku tabuľky. Musíme priznať, že nám pri tom asistovala aj potrebná dávka hokejového šťastia, ale to k športu samozrejme patrí. Druhá polovica odohratej časti nám naopak naplno ukázala náročnosť a kvalitu súťaže, ktorú dokazujú najmä ostrieľaní harcovníci s extraligovými skúsenosťami.

Náš tím je vyskladaný predovšetkým z mladých hráčov, pre ktorých je každý zápas veľkou hokejovou školou. Stále zostávame verní našej filozofii dávať priestor mladým talentovaným hokejistom, z ktorých, veríme, že aj našim prispením, raz budú rovnako veľké hokejové osobnosti. Chce to ale samozrejme čas. Prešli sme si obdobím eufórie, ale vybrali sme si aj povestnú nováčikovskú daň.

Za všetko musíme poďakovať trénerovi Norbertovi Javorčíkovi, ktorý ukazuje svoje skúsenosti na trénerskej lavičke a napriek tomu, že to nemá ľahké, sme mu vďační, že dal tímu hokejovú tvár a zdobí nás obetavosť a bojovnosť. Až 22 dní pred štartom súťaže sme sa dozvedeli, že budeme pôsobiť ako nováčik v Tipos SHL. Mužstvo sme začali skladať v období, kedy už súperi iba dolaďovali posledné detaily. Napriek tomu sa nám podarilo poskladať tím, ktorý dokázal prekvapiť nejedného favorita.

Po vydarenom úvode určite nemôžeme byť spokojní s negatívnou sériou a robíme všetko preto, aby sme sa opäť vrátili na víťaznú vlnu a mohli potešiť všetkých verných fanúšikov ďalšími víťazstvami. Situácia nám nie je ľahostajná a to bol aj dôvod, prečo sme do Humenného vycestovali s mladým „prešovským útokom“ Magdolen, Halama, Pulščák a rovnako sme si „požičali“ mladíkov z Nových Zámkov, brankára Lackoviča, obrancu Knižku a útočníka Hrabčáka. Sú to všetko hráči, ktorí už v Humennom ukázali, že budú pre tím prínosom.

Nie je to však naše posledné slovo a neustále pracujeme na doplnení, resp. obmenách hráčskeho kádra s cieľom, aby sa naše výsledky neustále zlepšovali! Ďakujeme, že ste pri nás nielen vo chvíľach, keď sa vyhráva, ale aj keď sa nám nedarí a potrebujeme nový impulz. Veríme, že druhá polovica sezóny bude pre nás úspešná a dokážeme, že miesto medzi tímami v druhej najvyššej súťaži si určite zaslúžime!

Please follow and like us:
fb-share-icon