Body zostávajú doma, hrdinom zápasu dvojgólový Magdolen

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Topoľčany 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Góly: 7. Jakúbek (Fekiač, Gašpar), 18. Pač (Fekiač, Gašpar). 41. Magdolen (Šeliga, Chlepčok), 45. Kováč (Hlinka, Gabri), 47. Magdolen (Lopejský, Chlepčok) – 5. Šandor (Rubner, Dúžek), 23. Gergel (Bystričan),

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Lopejský, Šeliga, Chlepčok, Halama, Magdolen, Gabri, Hlinka, Kraut, Giertl, Kováč, Barcík, Čulík, Kolenič, Brumerčík, Tatár

HC Topoľčany: Kompas – Hřebíček, Sedlák, Ručkay, Jaroš, Rubner, Dosek, Zekucia, Vybíral, Stránsky, Adam, Bystričan, Dúžek, Cápay, Nagy, Piačka, Kopecký, Šandor, Gergel

Do zápasu vstúpili oba tímy bojovnou hrou. Prvú väčšiu gólovú príležitosť mal v 4. minúte Kolenič, ktorý pálil z pravého kruhu, ale Kompas bol na mieste. V 5. minúte sa po chybe v domácej defenzíve dostal k puku Rubner, ktorý krížnou prihrávkou našiel Šandora a ten sa nemýlil, 0:1. Vzápätí sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku a Jakúbek strelou spomedzi kruhov vymietol pravý horný roh Kompasovej bránky, 1:1. V 12. minúte sa Indiáni dostali do ďalšej početnej výhody, ale aj naďalej sa strelecky trápili. V 18. minúte, po prihrávke Fekiačka spoza brány, sa puku ujal Pač a delovkou od modrého kruhu dostal svoj tím do vedenia, 2:1. V závere tretiny sa Indiáni dostali do početnej prevahy 5 na 3, počas ktorej mohol Giert pridať tretí gól, no bránu minul a stav zostal nezmenený.

Do druhej tretiny vstúpili hostia dobrou útočnou kombináciou Šandora so Stránskym, ale Petrík Indiánov podržal. Vzápätí sa domáci dostali do početnej výhody, no po chybe v ich rozohrávke sa k puku dostal Gergel a v samostatnom nájazde poslal puk za chrbát Petríka, 2:2. V 28. minúte sa do úniku dostal Magdolen, ale na Kompasa nestačil. Indiánov mohol dostať do vedenia aj Kolenič, ktorý sa šikovne natlačil do bránkoviska, no gól v bráne neskončil. Priebeh tretiny bol veľmi dynamický, ale napriek tomu už  gól nepadol.

Úvod poslednej tretiny patril Indiánom. V 41. minúte sa k puku dostal Magdolen a odrazený puk od výstroje brankára skončil v sieti. V 45. minúte zápasu domáci navýšili svoj náskok na 4:2, po ďalekonosnej strele z hokejky Kováča. Po vyhratom buly v domácom pásme sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku, Halama nastrelil puk od modrej čiary a Magdolen ho tečoval do brány, 5:2. V závere zápasu sa už stav nezmenil a Indiáni sa tak tešili z víťazstva a pripisujú si do tabuľky plný bodový zisk.

Jozef Kováčik, tréner hostí: „Vedeli sme čo nás čaká, potrebovali sme zabrať. Bohužiaľ, skusení hráči, ktorí v tíme ostali, sa k nemu nepridali a jediní kto boduje sú mladíci. Myslím si, že z našej strany to bola len jedna tretina a to bola tá druhá, kde bola bojovnosť, kde sme sa snažili niečo zmeniť. Podarilo sa nám dorovnať zápas. V tretej tretine nás súper jednoducho zotrel a tak to aj skončilo. Pokiaľ do hry nedáme srdce a veci, ktoré dookola trénujeme, nemáme šancu uspieť.“

Norbert Javorčík: „Vedeli sme, že nás čaká fyzické mužstvo, ktoré hrá aktívny hokej. Teší nás, že sme sa s tým počas zápasu dokázali vysporiadať. Samozrejme, bolo tam aj veľa nepresností z našej strany. Máme dosť mladú obranu, ale o to viac sme spokojní, že v priebehu zápasu dokázali zrýchlovať hru, rozohrávku. Myslím, že pre nás bolo kľúčové to, že sme dokázali eliminovať forček súpera, ktorý bol veľmi aktívny. O zápase rozhodol ten tretí gól, ktorý sme dali. Potom sme sa ešte dostali do dvoch dobrých príležitostí, ktoré sme dokázali kvalitným zakončením zrealizovať a odskočili sme o tri góly. Teší nás aj to, že stav 5:2 sme aj napriek vabank štýlu súpera, ktorý mu priniesol veľa šancí, predsa dokázali bez gólov udržať. Sme radi za víťazstvo s týmto súperom, ale liga je dlhá a čaká nás tvrdá práca a náročná súťaž. Každý jeden súper sa posilnil, takže musíme začať veľmi rýchlo pracovať na ďalšom zápase.“