Podarí sa nám zopakovať výsledok z generálky a prvýkrát v SHL zdolať Panterov?

Už dnes o 18:00 sa predstavíme na horúcom ľade Považskej Bystrice, ktorá nepatrí medzi našich najobľúbenejších súperov. Dôkazom toho je fakt, že sme v minulej sezóne nad Pantermi nedokázali zvíťaziť ani raz. Túto nepriaznivú sériu sme prelomili až v generálke na novú sezónu, v ktorej sme hokejistov z Považia zdolali 5:2.

Príprava je príprava, ale teraz ideme do boja o dôležité ligové body. Chceme ale nadviazať na výborný výkon zo stredajšieho zápasu s Topoľčanmi. Nebude to, však jednoduché, pretože náš dnešný súper udržal vo svojom kádri veľké opory z minulého ročníka, akým sú Patrik Lušňák a kapitán Miroslav Zaťko. Obidvaja boli, aj sú, veľmi produktívni. Okrem nich sa vedeniu klubu z Považia podarilo získať pred novou sezónou ďalšie posily. Napríklad obrancu Juraja Cebáka a útočníkov Mateja Síkelu, Jakuba Cígera a hlavne strelca s dlhoročnými extraligovými skúsenosťami, Romana Tománeka.

36-ročný slovenský reprezentant, draftovaný Arizonou, má na konte viac ako 500 extraligových zápasov, v ktorých nastrieľal viac ako 200 gólov! Dve sezóny bol najlepším strelcom extraligy a dve sezóny najlepším strelcom v play off. Obliekal dresy extraligovej Žiliny, Banskej Bystrice, Nitry a Trenčína.

Veľmi zaujímavé meno je aj na pozícii športového manažéra. Bývalý hráč NHL a slovenský reprezentant Andrej Meszároš obsadil tento post pred aktuálnou sezónou. Práve Tománek aj Meszároš sa vracajú do svojho materského klubu. Trénerom Panterov je takisto skúsený Július Pénzeš.

Jeho zverenci odohrali zatiaľ dva zápasy. V prvom dokázali doma zdolať Trnavu 6:3, ale v druhom nestačili v Bratislave na Modré Krídla Slovan a podľahli im výsledkom 5:2. V tabuľke majú na svojom konte zatiaľ tri body. Budeme potrebovať všetku vašu podporu a pozitívnu energiu, aby sme priviezli do Žiaru cenné ligové body. Držte palce a fandite Indiánom!

Please follow and like us:
fb-share-icon