Čaká nás veľmi zaujímavé skupinové finále. Pozrime sa bližšie na drakov z Púchova

Už budúcu sobotu naši Indiáni vycestujú do Púchova, kde sa stretnú vo finále západnej skupiny s domácim Púchovom, ktorý obsadil v tabuľke našej skupiny prvé miesto. Toto finále sľubuje veľmi kvalitný hokej a súboje o každý centimeter ľadu. My, samozrejme, veríme v postup našich indiánskych bojovníkov do veľkého finále 2. ligy. Všetci sme už nedočkaví a tešíme sa na tieto zápasy. Poďme si teda trochu predstaviť nášho súpera.

Začneme azda najväčšou osobnosťou Tomášom Brňákom. Tomáš Brňák je veľkou oporou Púchovskej obrany. Vo svoje kariére pôsobil na Slovensku, v Česku, ale aj v hokejovo exotickom Rumunsku. Odchovanec Považskej Bystrice sa vo veľmi mladom veku presunul do českých Karlových Varov, kde odohral ako junior hneď prvú sezónu aj 1. zápas za mužov. V samotnom Česku pôsobil 6 sezón a odohral dovedna 235 zápasov, v ktorých nazbieral 44 bodov za 12 gólov a 32 asistencií. Najviac z nás si ho určite pamätá zo slovenskej extraligy. Hral za Banskú Bystricu a Martin, ale najmä 4 sezóny v drese Piešťan, kde sa stal aj kapitánom mužstva. Tomáš sa môže chváliť celkom 274 zápasmi v našej extralige, v ktorých si pripísal 63 bodov za 21 gólov a 42 asistencií. V sezóne 2017/18 si vyskúšal pôsobenie už v spomínanom Rumunsku. Minulú sezónu po angažmáne v prvoligovej Dubnici zakotvil v Púchove. V prebiehujúcej sezóne má zatiaľ na svojom konte 13 odohraných zápasov, v ktorých zaznamenal 14 bodov za 5 gólov a 9 asistencií.

Púchov sa určite bude spoliehať na trojicu ruských útočníkov. Kirill Romanov, Artem Dmitriev a Anatoli Prus predstavujú z púchovského útoku najväčšiu hrozbu pre naše mužstvo. Ich hokejové zručnosti sú veľakrát oku lahodiace. Kirill Romanov je na čele tabuľky nielen v produktivite celej súťaže, ale aj v strelených góloch a asistenciách. To je dôkaz toho, aký veľký pozor si musíme dať na túto ruskú silu. Samozrejme naši hráči budú musieť venovať pozornosť aj ostatným hráčom súpera, lebo každý z nich má svoju kvalitu. Veď obranca Marian Mikuš je lídrom celoligovej tabuľky +/-, s neuveriteľnými 33 plusovými bodmi. Určite aj do tohto hráča vloží dôveru hlavný tréner Branislav Okuliar.

Pre nás možno menej známy Branislav Okuliar je bývalý hráč, ktorý pôsobil najmä v Dukle Trenčín, za ktorú odohral niekoľko zápasov. Úspešnejší je ale ako tréner. Má skúsenosti aj zo Slovenskej extraligy, keď v polovici sezóny 2010/11 prišiel na lavičku nitrianskych Corgoňov. Z lavičky Nitry zamieril na východ do vtedy ešte v prvoligových Michaloviec a následne do Trebišova. Kormidelníkom Púchova je od sezóny 2017/18 a s týmto klubom má výborné výsledky.

V našom aj v Púchovskom mužstve sa skrýva obrovská kvalita a skúsenosti, tak sa určite máme na čo tešiť. Sme presvedčení, že férové súboje sa nebudú odohrávať len na horúcom ľade, ale aj na tribúnach obidvoch štadiónov. Sériu začíname 22.a 23.februára v Púchove, kde očakávame veľkú podporu našich fanúšikov, ktorí budú hnať svojich Indiánov za víťazstvom!

Autor: Danko Magdolen

Please follow and like us:
fb-share-icon