Cieľ splnený, Dubnicu sme bojovným výkonom zdolali a máme ďalšie body

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 6. Gabor (Kolenič, Kobolka), 18. Suchý (Kováč, Szypula) – 23. Kristín (Lunter)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:
Petrík – Pač, Šeliga, Kobolka, Ganz, Čulík, Gabri, Lopejský – Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Kolenič, Suchý, Szypula, Gabor, Magdolen, Kováč, Tatár, Halama, Chlepčok, Giertl

TSS Group Spartak Dubnica: Lietava – Zaťko, Trška, Mikúš, Švec, Janík, Chatrnúch, Hruška, Huhtela – Tábi, Ďuriš, Beták, Géci, Škvarek, Mikula, Korbel, Ondruš, Huovinen, Kristín, Haščák, Lunter

Od úvodného buly boli hostia aktívnejší, tlačili sa pred bránku domácich „indiánov“, ktorí, akoby ostali úvodným vývojom zaskočení. Tlak v úvode „Dubničanom“ však gól nepriniesol. Na obrat v hre domácich zavelil až Gabor, ktorý bez prípravy, po šikovnej prihrávke Koleniča, trafil pravý horný roh Lietavovej bránky, čím poslal domácich do vedenia 1:0. Od tejto chvíle sme boli svedkami vyrovnaného hokeja na oboch stranách, až do úplného záveru tretiny, kedy hosťujúci celok ponúkol „indiánom“ presilovú hru o dvoch hráčov. Domáci ju využili už po 17. sekundách, keď Markus Suchý, po prihrávke Kováča, nekompromisne zvýšil na 2:0.

Začiatok druhej tretiny sa niesol vo zvýšenej snahe modro-bielych o strelenie kontaktného gólu, v čom im pomohla aj presilová hra, ktorú ale nevyužili. Následne, v 23. minúte, po rýchlej prihrávke Luntera spoza Petríkovej bránky, pohotovou strelou znížil Kristín na 2:1. V nasledujúcich minútach sme boli svedkami nervózneho hokeja na oboch stranách, z čoho pramenilo aj zvýšené množstvo presilových hier. Žiadnu sa však už využiť nepodarilo a tak po druhej tretine odchádzali „indiáni“ do šatní s tesným, jednogólovým náskokom.

V tretej tretine boli diváci svedkami vyrovnaného a rýchleho hokeja zo strany na stranu, ktorý však hráči, aj vďaka dobrým výkonom brankárov, nedokázali okoreniť gólom. V samotnom závere „Dubničania“ vo zvýšenej snahe vsietiť vyrovnávajúci gól, spravili „školácku“ chybu nesprávnym striedaním, čím sa obrali o možnosť záverečného tlaku a power play. Po šesťdesiatich minútach odchádzali z ľadu víťazne Indiáni, ktorí si pripísali do tabuľky ďalšie tri dôležité body.