Cieľ splnený! Z Trnavy vezieme tri body a stúpame v tabuľke

HK Gladiators Trnava – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)

Zostavy:
HK Gladiators Trnava: Nagy – Ejem Kliment, Hajda, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány, Miklík, Schmidt, Kukumberg, Ružek, Kupka, Antonov, Šandor, Litavec, Mrva

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Andersons, Buianov, Nádašdi, Hlinka, Hudec, Hrabčák – Pulščák, Srnka, Magdolen, Jakúbek, Valent, Václav, Gašpar, Romanov, Novotný, Babeliak, Rajčan Tatár

Úvod zápasu sa niesol v znamení vylúčení na oboch stranách, keď už v 22. sekunde putoval na trestnú lavicu Marek Pač. Domáci ale ponúknutú výhodu nevyužili a rovnako tak ani Indiáni po vylúčení Ejema a chybe pri striedaní Gladiátorov. V 11. minúte nás mohol poslať do vedenia Magdolen, ale jeho backhandové zakončenie gólom neskončilo. Na opačnej strane zlikvidoval Miklíkovu šancu Šimo. Prvýkrát v Trnave zahrmelo v 15. minúte! Po výmene s Pulščákom nahodil puk smerom do bránkoviska Braňo Srnka a po nešťastnom teči skončil až za chrbtom brankára Nagya. O minútu neskôr Indiáni potrestali chybu v domácej rozohrávke. Romanov zachytil krížnu prihrávku súpera, Jakúbek pred Nagyom ešte nepochodil, ale zatúlaný puk za jeho chrbtom do odkrytej bránky poslal Novotný, 0:2

Do druhej tretiny nastúpili domáci s cieľom čo najskôr skórovať. Príležitosť dostali po vylúčení Tatára v 25. minúte, ale pozorná defenzíva a výborný výkon brankára Šima im to neumožnili. Zahrávali sme sa ale s ohňom a hneď po skončení jednej, začala po faule Hlinku ďalšia presilovka. V nej sme mali šťastie, keď puk spred odkrytej brány odpálil do bezpečia Andersons. V 31. minúte našiel ideálnou prihrávkou Václava Jakúbek, ale jeho strela spomedzi kruhov len preverila pozornosť domáceho brankára. V 34. minúte prišla ďalšia Jakúbekova milimetrová prihrávka spoza brány na úplne osamoteného Václava, ktorý však ani tentokrát priestor trnavskej brány netrafil. Vzápätí nahodil Srnka puk od modrej čiary do bránkoviska, ale Magdolen ho za Nagya nedotlačil. Záver tretiny patril Gladiátorom. V 38. minúte našiel Ružek prihrávkou spoza brány Kupku, ktorý zblízka znížil na 1:2. Domáci vyťažili z eufórie gól do šatne. Po zakončení Miklíka využil náš nedôraz pred vlastným brankárom Schmidt a 6 sekúnd pred sirénou prekonal bezmocného Šima, 2:2.

Tretia tretina začala mohutným náporom domácich, k čomu dopomohlo vylúčenie Romanova. Trnavčania ťažili najmä z ukážkových kombinácií Kukumberga s Miklíkom, ale Kukumberg napriek viacerým streleckým pokusom skórovať nedokázal. Po úvodnom tlaku, ale opäť prišli hviezdne chvíle Indiánov! Po perfektnej prihrávke Novotného strhol v 47. minúte vedenie späť na našu stranu Nicolas Gašpar, 2:3. O dve minúty neskôr tečoval Babeliakove nahodenie od modrej Jakub Tatár a bolo 2:4. V 50 minúte ukázal svoje individuálne kvality František Pulščák. Od mantinelu si nakorčuľoval až medzi kruhy a backhandovou strelou do protipohybu brankára zvýšil na 2:5. V 58. minúte sa Gladiátori nadýchli po individuálnej akcii a presnom zakončení Antonova. V závere sa ešte pokúšali o zázrak v powerplay, ale Indiáni si už výsledok postrážili. V Trnave sme vybojovali dôležité tri body a posunuli sme sa v tabuľke na ôsme miesto!

Norbert Javorčík: „Dnes sa nám darilo celý zápas zlepšovať, korčuliarsky sme sa celý zápas dvíhali. V prvej tretine nás podržal brankár a hráči, ktorí hrali oslabenia, pracovali celý zápas veľmi dobre. To bol základ nášho úspechu a nezložili sme sa ani po rýchlom vyrovnaní súpera. Tretí gól nám dodal sebavedomie a v tretej tretine sme to veľmi kolektívnym výkonom, opäť zopakujem podloženým dobrým korčuľovaním dotiahli do víťazného konca.“