Do Kubína už aj s posilami z HKM Zvolen

Aktuálne prechádzame sériou ťažkých zápasov s kvalitnými súpermi. Po súboji v Brezne nás čaká opäť ťažký duel o druhú priečku tabuľky v Dolnom Kubíne.

Prebiehajúca sezóna so sebou priniesla aj vynútené zmeny, kvôli zraneniam kľúčových hráčov. Po Tomaškovi, ktorý utrpel zranenie kolena v Prievidzi, nedohral zápas v Brezne ani Pohanka. Navyše nám v poslednom zápase chýbal aj zranený brankár Peter Ševela.

Na túto situáciu a bližiace sa play off sme nútení reagovať a opäť posilniť náš tím! Najbližší zápas v Dolnom Kubíne už odohráme aj s najnovšími posilami, žiarčanmi obliekajúcimi dres zvolenského HKM! Prichádzajú útočník Martin Magdolen a obranca Jakub Dubina.

Obaja sú odchovancami zvolenského hokeja, kde prešli mládežníckymi kategóriami a obliekli si aj dres extraligového A tímu.

138 kanadských bodov v jednej sezóne!

Martin odohral v uplynulej sezóne za zvolenskú „juniorku“ 31 zápasov a nazbieral neuveriteľných 113 kanadských bodov! Strelil 44 gólov a na ďalších 69 prihral. Okrem toho odohral aj 39 zápasov v drese Prešova, kde nazbieral ďalších 25 bodov za 6 gólov a 19 asistencií.

V aktuálnej sezóne má na konte už ďalších 53 bodov v juniorských tímoch Zvolena a Žiliny. Za žilinské „áčko“ odohral 6 prvoligových zápasov, v ktorých prihral na dva góly.

42 gólových prihrávok!

Jakub je kvalitný obranca, ktorý má cit pre gólovú prihrávku. V predchádzajúcej sezóne nazbieral v juniorskom tíme 49 kanadských bodov, za 7 gólov a 42 asistencií, čo je na obrancu vynikajúca štatistika! V aktuálnej sezóne pravidelne nastupoval za juniorské tímy Zvolena a Žiliny. Za A tím Žiliny nastúpil v dvoch súťažných zápasoch v 1. lige.

Sme veľmi radi, že títo dvaja talentovaní hokejisti pribudnú na súpisku nášho tímu už v najbližšom kole a v indiánskom drese budú bojovať o ligové body rodného Žiaru nad Hronom. Sú pre náš tím obrovským prínosom a veríme, že do nášho kádra rýchlo zapadnú. Vitajte doma!

Please follow and like us:
fb-share-icon