Do Skalice cestujeme odhodlaní bodovať, domáci nastúpia so skúsenými posilami

Cestujeme na horúci skalický ľad, bojovať o ďalšie ligové body a čaká nás ťažký boj, v niekdajšej bašte extraligového hokeja. Skalica túži po návrate do extraligy, čo bude chcieť určite potvrdiť aj v tejto sezóne.

Vlani sme sa stretli štyrikrát a len raz sa nám podarilo súpera zdolať, v domácom zápase v Slovalco aréne. Počas leta sme sa posilnili a veríme, že v aktuálnej sezóne tých víťazstiev bude viac! Poďme si ale bližšie predstaviť dnešného súpera.

Káder Záhorákov sa počas leta výrazne posilnil. Kvalitu a hlavne skúsenosti prinieslo duo skúsených extraligistov Juraj Jurík a Petr Obdržálek!

32-ročný odchovanec Zlína a aktuálny kapitán má za sebou 11 extraligových sezón v drese Skalice, Zvolena, Žiliny, Nových Zámkov a Liptovského Mikuláša, odkiaľ sa vracia do známeho prostredia. Juraj hneď od príchodu patrí k lídrom domáceho tímu. Kapitánske céčko na hrudi nosil už ako mladý hráč v Skalici a neskôr aj v Nových Zámkoch.

35-ročný Petr Obdržálek prišiel do Skalice rovnako z Liptovského Mikuláša, kde ešte vlani odohral svoju 11. sezónu v extralige. Obliekal dresy extraligovej Skalice, Zvolena, Nových Zámkov a Liptovského Mikuláša. Vyskúšal si aj českú extraligu v drese Plzne a Jágrovho Kladna. V sezóne 2013/14 bol najlepším extraligovým strelcom v presilových hrách.

Zaujímavou akvizíciou je aj 26-ročný americký center, C. J. Landrigan, pre ktorého je Skalica prvým zahraničným klubom, kam prichádza po pôsobení v nižších zámorských súťažiach. Jeho spoluhráčom v útoku je skúsený 35-ročný domáci odchovanec Michal Šátek, pre ktorého je aktuálna sezóna treťou v Skalickom drese, po šesťsezónnom pôsobení v zahraničí.

Zápas štartuje o 17:00 a podľa informácií zo včerajšej oficiálnej tlačovky, by mal byť z každého zápasu vysielaný priamy prenos, tak veríme, že budete môcť naše výkony sledovať už dnes.

Fandite Indiánom a držte nám palce v náročnom zápase. Urobíme všetko pre to, aby sme priniesli zo Záhoria cenné body a potešili vás víťazstvom!

Please follow and like us:
fb-share-icon