Do súťaže sme vstúpili víťazne, rozhodla efektivita, obetavosť a výkon Adama Trenčana

Na horúcom Martinskom ľade, kde sa kedysi oslavovalo tretie miesto v extralige a v uplynulej sezóne hralo semifinále, pricestovali žiarski Indiáni. A vôbec neprišli s tvárou zľaknutého nováčika! Pred návštevou kola ukázali, že sa súperov neboja a dokážu prekvapiť aj favorita.

Hneď v úvodnej minúte sa prepisovala história! Nicolas Gašpar sa dostal k puku, ktorý posunul na Lukáša Luntera a ten v 28. sekunde strelil historicky prvý gól Žiaru nad Hronom v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. Lukášov gól bol zároveň aj najrýchlejším gólom kola!

Chlapci počas celého zápasu bojovali a napriek hernej prevahe Martina v závere, dokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca. Veľký podiel na tomto výsledku mal aj vynikajúci výkon brankára Adama Trenčana, ktorý mužstvo podržal a opäť ukázal svoje extraligové kvality.

HK Vitar Martin – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 18. Dírer (Burzík, Pacalaj) – 1. Lunter (Gašpar), 27. Tatár (Rybnikár, Duran), 32. Srnka (Adamčík, Hús), 34. Chlepčok (Václav, Mihalík),

HK Martin: Glosár – Dvořák, Pacalaj, Nauš, Linet, Poliaček, Lavička, Gagnon, Volko, Dírer, Bartoš, Burzík, Thomka, Grega, Toma, Smidžár, Kovačka, Cerda, Babka, Ďurina

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan – Andersons, Kobolka, Gašpar, Murtazin, Lunter, Buyanov, Hlinka, Václav, Mihalík, Chlepčok, Pač, Duran, Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Nociar, Adamčík, Srnka, Hús

Indiáni sa hneď po 28. sekundách zápasu ujali vedenia po rýchlom góle Luntera. V 18. minúte domáci využili početnú výhodu a odrazený puk od výstroje Trenčana do brány poslal Dírer, 1:1.

Do druhej tretiny vstúpili domáci v početnej výhode, ale Indiáni sa dokázali ubrániť. Na oboch stranách sa hral vyrovnaný a rýchly hokej. V 27. minúte sa hostia natlačili do útočnej tretiny a Tatár strelou po ľade zvýšil na 1:2. Po rýchlej kombinácii Srnku s Húsom sa Srnkovi podarilo prekonať Glosára prudkou strelou „z prvej“ a razom sa Indiáni tešili z dvojgólového náskoku. O dve minúty na to po krížnej prihrávke pridal gól z ľavej strany aj Chlepčok, 1:4. V 36. minúte získali domáci početnú výhodu 5 na 3, ale výborne chytajúci Trenčan podržal svoj tím. Po rýchlo inkasovaných góloch si Martinčania zobrali oddychový čas, ale do konca tretiny sa im už nepodarilo gólovo presadiť.

V úvode tretiny si domáci vytvorili tlak a Trenčan musel niekoľkokrát zasahovať. Gólovú príležitosť mal v 45. minúte na hokejke Linet, ktorý sa sám dokázal preštrikovať pomedzi obranu Indiánov, ale Trenačn bol opäť na mieste. Martinčania mali v poslednej tretine z hry viac a vytvárali si viac gólových príležitostí. V 51. minúte získali Indiáni početnú výhodu, počas ktorej mohol Gašpar skórovať, ale Glosár to mal pod kontrolou. Pár minút pred koncom tretiny sa po faule Kobolku domáci dostali do početnej výhody. Do úniku sa dostal Václav, ale zvýšiť skóre sa mu nepodarilo. V závere tretiny už diváci gól nevideli a Indiáni sa tak tešili z 3-bodového zisku a historicky prvého víťazstva v súťaži.

Norbert Javorčík, tréner: „Z našej strany to bol výborný vstup do sezóny a sme radi, že sa nám to takto podarilo. Prvá tretina bola z našej strany najviac nervózna, bola samozrejme poznačená tým, že sme nováčik a veľa chalanov hralo po dlhšom čase nejakú súťaž. Nie sme etablovaný prvoligový tím a máme v kádri aj hráčov, ktorí celý rok nehrali, takže to sa prejavovalo počas celého zápasu. Z našej strany bola najlepšia druhá tretina, samozrejme aj kvôli tomu, že sme boli mimoriadne efektívni, ale aj preto, že sme tam dookázali najviac kontrolovať puk, čím by sme sa chceli prezentovať. V tretej tretine nás súper dostal pod tlak a treba povedať, že to bolo tým, že sme niektoré jednoduché situácie nezvládli dobre, ale celý zápas nás zdobila obetavosť a veľmi kvalitný výkon brankára Adama Trenčana. Myslím, že naša obetavosť, jeho výkon a naša efektivita dnes rozhodli o našom víťazstve.“