Dôležitý zápas so súperom, s ktorým nás delia len dva body

Po viac ako týždňovej pauze sa opäť naplno roztočí zápasový kolotoč TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Dnes „indiáni“ privítajú na svojej pôde „panterov“ z Považskej Bystrice. V Slovalco aréne sa zídeme nielen v netradičný zápasový deň, ktorým nedeľa túto sezónu aspoň pre našu súťaž doposiaľ nebola, ale aj v netradičnom čase. Úvodné buly sa vhadzuje už o 17:00.

Ide o náš druhý vzájomný duel s mužstvom z Považia v tejto edícii súťaže. Ten prvý sme na ľade dnešného súpera prehrali 4:2. Výsledkovo nám nevyšiel ani posledný zápas pred prestávkou a minulý piatok sme v Topoľčanoch pretrhli 5-zápasovú sériu víťazstiev tesnou prehrou proti domácemu tímu 2:1.

Dnešný zápas je z hľadiska postavenia v tabuľke pre oba tímy veľmi dôležitý. Považania sa v tabuľke nachádzajú o dve priečky a len dva body za nami, na šiestej pozícii a majú oproti nám jeden zápas k dobru. V trinástich stretnutiach nazbierali celkovo dvadsaťštyri bodov. Svojimi dvadsiatimi bodmi za sedem gólov a trinásť asistencií im tomu dopomohol najproduktívnejší hráč tímu Jakub Cíger.

Zverenci trénera Júliusa Pénzeša ťahajú víťaznú sériu štyroch zápasov a tak sa dá povedať, že hrajú v dobrej forme. Určite chcú túto sériu predĺžiť aj u nás. Avšak, určite dobre vedia, že na našej „indiánskej“ pôde sa body zbierajú len ťažko, čo sme dokázali vo viacerých prípadoch v tomto ročníku. Možno aj preto fanúšikovia Považskej Bystrice avizovali výjazd na dnešný duel. Náš výborný fanklub sa, tak, nebude chcieť zahanbiť a bude povzbudzovať našich hráčov z plných pľúc. Veríme, že mu pomôžu aj diváci z ostatných tribún. Držte silno palce a fandite „indiánom“.

Please follow and like us:
fb-share-icon