Panterov sme presvedčivo zdolali a sme druhí v tabuľke

Považská Bystrica bola posledným tímom, ktorý sme doteraz nedokázali v súťaži zdolať a včerajším presvedčivým víťazstvom sme tak uzavreli zbierku skalpov všetkých súperov. Včerajší zápas musel divákov baviť! Vynikajúca úvodná tretina, zápletka v druhej a famózny finiš, ktorý nás vystrelil na druhú priečku tabuľky.

Veľmi nás teší stúpajúca návštevnosť a včera fanúšikovia vytvorili na zápase naozaj parádnu atmosféru. Výrazne tomu pomohol aj fanklub “panterov” a oba tábory, slušným povzbudzovaním, prispeli k ozajstnému kultúrnemu zážitku.

Dôležitý druhý gól v sezóne zaznamenal 20-ročný Jakub Kolenič, opäť dvakrát skóroval Martin Jakúbek a gólom prispel aj Ivan Zorvan, ktorý doplnil náš zraneniami oslabený tím, príchodom z Detvy.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK ’95 Považská Bystrica 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Góly: 3. Kováč (Valent, Václav), 12. Kolenič (Jakúbek, Fekiač), 20. Jakúbek (Kobolka), 37. Halama (Chlepčok, Pač), 39. Jakúbek (Fekiač, Pač), 52. Zorvan (Valent, Nádašdi), 60. Kraut (Gabri, Magdolen) – 27. J. Zlocha, 31. Sádecký (Zaťko, Vilchinskiy)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Jakúbek, Fekiač, Kolenič, Lopejský, Šeliga, Chlepčok, Halama, Magdolen, Čulík, Zorvan, Brumerčík, Kraut, Gabri, Nádašdi, Václav, Valent, Kováč

HK ’95 Považská Bystrica: Pajpach – Cebák, Ďurkech J., Cíger, Rufati, Ligas, Ďurkech L., Meszároš, Tománek, Zlocha J., Dmitriev, Martiška, Zaťko, Urbánek, Pšurný, Vilchinskiy, Zlocha A., Omelka, Šamaj, Sádecký, Švantner

Úvod zápasu lepšie zachytili domáci, keď sa po chybe v obrane hostí dostal k puku Kováč a strelou po ľade otvoril skóre stretnutia, 1:0. „Indiánov“ gólový náskok povzbudil a Pajpach musel niekoľkokrát zasahovať. V 10. minúte sa hostia dostali do početnej výhody, no nedokázali gólovo odpovedať. V 12. minúte sa domáci dostali do rýchleho protiútoku a Kolenič strelou spomedzi kruhov zvýšil skóre stretnutia, 2:0. Devätnásť sekúnd pred prvou sirénou pridal tretí gól Indiánov Jakúbek, ktorý poslal puk do pravého rohu Pajpachovej brány.

Prostredná tretina začala pre hostílepšie, keď sa osamotený pred Petríkom ocitol Ján Zlocha a nemýlil sa, 3:1. O pár minút na to sa hostia opäť ujali puku a Sádecký z ľavej strany prestrelil domáceho gólmana, 3:2. V 32. minúte „Indiáni“ darovali hosťom početnú výhodu, no stav zostal aj naďalej nezmenený. V 36. minúte sa hostia dostali do ďalšej početnej výhody, no Halama zachytil puk a v oslabení ho poslal za chrbát Pajpacha, 4:2. O dve minúty na to odrazený puk od výstroje Pajpacha do brány poslal po druhýkrát Jakúbek, 5:2.

V úvode poslednej tretiny hostí oslabil Tománek, ale „Indiáni“ nedokázali skórovať. Obe mužstvá začali byť nervózne, čo sa prejavilo viacerými vylúčeniami a ostrými súbojmi. V 52. minúte pridal šiesty gól Indiánov Zorvan a „Indiáni“ boli aj naďalej pri chuti. V 56. minúte sa hostia dostali do početnej výhody o dvoch hráčov, ale ani napriek tomu nedokázali Petríka prekonať. Domáci víťazstvo spečatili gólom z hokejky Krauta a do tabuľky si pripísali plný bodový zisk.

Július Pénzeš, tréner hostí, sa odmietol vyjadriť.

Norbert Javorčík, tréner domácich: „Myslím si, že sme do dnešného zápasu vstúpili dobre. Mali sme dobrú prvú tretinu, korčuliarsku prevahu sme si udržali celý zápas. Za kľúčovú chvíľu považujem gól na 4:2, kde sme v oslabovke po súperových šanciach ušli a znovu sme sa dostali na dvojgólový rozdiel, ktorý sa ukázal ako kľúčový. Dnes ukázalo celé mužstvo veľa chuti do hokeja, za čo sme veľmi radi, po tej 9-dňovej prestávke. Všetky základné činnosti nám fungovali po väčšinu zápasu veľmi dobre od brankára, cez defenzívu až po ofenzívu, či vytváranie šancí. Zvládli sme špeciálne situácie, oslabovky o jedného aj o dvoch hráčov. V presilovke sme možno neboli až tak efektívni, mali sme tam dobré šance, aj celkom dobrú početnosť streľby. Za nás dobrý zápas a čo si veľmi vážime je tá energia, chuť, s ktorou sme hrali celý zápas a to, že sme si dokázali udržať korčuliarsku prevahu celý zápas.“