Domáci „lov Šťuk“ dopadol pre Indiánov úspešne

Zápasový program posledného mesiaca kalendárového roka sme zahájili víťazne. Nad AquaCity Pikes sme včera zvíťazili výsledkom 5:3 a z domácej trojzápasovej sérii si tak odnášame osem bodov. Duel proti popradským Šťukám sme začali množstvom šancí, ale bez gólového efektu. V prvej tretine sa naopak raz dokázal presadiť náš súper a tak do druhej 20-minútovky sme išli s cieľom otočiť nepriaznivé skóre. Nielenže sa nám to podarilo, ale prostrednú tretinu sme vyhrali 3:0. Celkový stav stretnutia po štyridsiatich minútach bol 3:1 pre Indiánov, ktorí na začiatku poslednej časti ubránili vyše minútovú súperovu presilovku o dvoch hráčov. Po nej sme svoj náskok ešte navýšili. Šťuky sa aj napriek trojgólovej strate nevzdávali a vďaka dvom rýchlym gólom na 4:3 sa dokázali vrátiť späť do zápasu. Takmer dve minúty pred koncom súboja nastala pri popradskej bráne skrumáž a hráč hostí posunul hokejku ležiacu na ľade nedovoleným spôsobom. Hlavný rozhodca preto nariadil trestné strieľanie, ktoré sme premenili na piaty a upokojujúci gól. Do záverečnej sirény sme si víťazstvo o dva góly a s ním spojené tri ligové body postrážili.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – AquaCity Pikes 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)

Góly: 24. Gašpar (Fekiač), 25. Gábor (Lunter), 27. Halama (Gašpar, Rais), 45. Tatár (Rais, Jamrich)– 15. Králik (Kraut, Kylnar), 51. Dlugoš (Králik, Kraut), 52. Kylnar (Nespala). Rozhodovali: Kalina, Mĺkvy – Junek, Riš; strely: 58:27; vylúčení: 5:6; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 348 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Myslím si, že sme mali počas celého zápasu veľmi veľa šancí, ktoré sme nepremenili. Hrali sme v pohybe, hráči si rozumeli v mnohých situáciách a bol to kvalitný zápas z našej strany. Mrzí ma snáď iba to hluché miesto v tretej tretine, kedy sme súperovi dovolili sa nadýchnuť a za stavu 4:3 sme to zbytočne zdramatizovali. Za celých 60 minút sme si podľa mňa dnes zaslúžili vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Som veľmi rád, ale na margo súpera klobúk dole, že hral až do konca, bojoval a chcel to zdramatizovať.

Dušan Brincko, hlavný tréner AquaCity Pikes: „Nastúpili sme proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý to ukázal aj u nás. To isté sa dialo tu na začiatku, ale nezužitkovali šance, ktoré mali a ani ten enormný tlak. Naopak my sme dali ten prvý gól, ktorý nás mal povzbudiť. V druhej tretine prišlo hneď päťminútové hluché pásmo, dostali sme 3 góly a zvesili sme hlavy. Je to zlé. Potom v tretej tretine sme sa vrátili naspäť do zápasu, bohužiaľ, v závere sa nám to nepodarilo vyrovnať. Keď dokážeme hrať poslednú tretinu tak, ako sme hrali, tak to hluché pásmo nás stálo zápas. Gratulujem súperovi.“