Dráma do posledných sekúnd, o triumfe rozhodol Tatár

V dnešnom zápase sme hostili na našom ľade hokejistov Dolného Kubína, ktorí prišli ofenzívne naladení po víťazstve 10:3 nad Prievidzou. Súper bol mimoriadne kvalitný, čo začal dokazovať od prvých sekúnd zápasu. Celkovo sme medvede prestrieľali v pomere 50 ku 24, ale na víťazstvo sme sa natrápili. Nedarilo sa nám využívať ani presilové hry, ktorých sme mali v zápase 10, ale len jednu sme dokázali premeniť na gól.

Hostia sa tešili z víťazstva už po 25 sekundách hry, kedy celý štadión prekvapil Michalica. Vývoj hry sa po góle vyrovnal a priebeh poznačili vylúčenia. V 10. minúte sme využili presilovú hru, v ktorej strelu Molnára od modrej čiary tečoval do siete Srnka.

Úvod druhej tretiny bol kópiou prvého a už po 50. sekundách hry sa opäť z gólu tešil Jonák. O 5 minút zvýšil na 1:3 Hricko a medvede kontrolovali priebeh hry. K slovu sme sa opäť dostali v 32. minúte, kedy Mihálik ideálne našiel pred bránou Dobrého a ten bez prípravy zblízka znížil na 2:3.

Tretia tretina bola nervózna, s množstvom vylúčení. Nedarilo sa nám strelecky presadiť cez dobre rozostavenú obranu Kubína. K dispozícii sme mali dve presilové hry 5 na 3, no ani jednu sme nedokázali využiť. Vykúpenie prišlo v 58. minúte, kedy si po ľavej strane nakorčuľoval Mihálik a rutinérsky backhandom vyrovnal na 3:3, čím poslal zápas do predĺženia.

V úvode predĺženia sme sa bránili presilovej hre po faule Mihálika. Po jeho návrate sme však na ľade dominovali a darilo sa nám držať puk na našich hokejkách. V jednom z protiútokov sa tesne pred brankárom dostal k odrazenému puku Tatár a definitívne rozhodol o víťazstve s kvalitným a ťažkým súperom!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MHK Dolný Kubín 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Srnka (Molnár), 32. Dobrý (Mihálik, Stümpel ), 58. Mihálik ( Stümpel , Molnár), Tatár (Tomaška)  – 1. Michalica (Jonák), 21. Jonák (Lupták), 26. Hricko (Bukna, Šeliga)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela – Molnár, Káčer, Tomaška, Pohanka, Janovský, Tóth, Heckl, Porkoláb – Stümpel , Dobrý, Mihálik, Tatár, Jakubík, Daniš, Petro, Goga, Srnka, Bitala, Baran, Paška

MHK Dolný Kubín: Bachan – Lupták, Sluka, Šeliga, Javorka, Lupták, Telúch – Jonák, Hricko, Michalica, Záň, Bukna, Hančiak, Sitek, Had, Ladňák