Dubnica konečne zdolaná, tromi bodmi prispel Szypula

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica  4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 18. Gašpar (Jakúbek), 27. Gábor (Szypula, Suchý), 37. Ganz (Szypula, Suchý), 56. Szypula (Kobolka, Ganz) – 5. Beták (Zaťko, Ondruš), 32. Ondruš (Tábi, Zaťko), 59. Chatrnúch (Mikuš)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, Čunderlík -Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Gábor, Suchý, Szypula, Václav, Šeliga, Chlepčok, Tatár, Halama, Magdolen

TSS Group Spartak Dubnica: Lietava – Zaťko, Trška,Mikuš, Švec, Janík, Chatrnúch, Hruška, Putala – Tábi, Ďuriš, Beták, Géci, Škvarek, Mikula, Kristín, Haščák, Lunter, Korbel, Huhtela, Ondruš

Štvrtý duel série opäť začal lepšie „spartak“. Už v piatej minúte zápasu trestal vylúčenie Suchého Beták, ktorý presne mierenou strelou zápästím trafil odkrytú časť Petríkovej bránky, 0:1. Od tohto momentu Dubničanom začala hra viac chutiť a tlak na domácu bránku neustále narastal. Indiáni sa len kŕčovito dostávali do protiútokov. Všetko sa však zmenilo v závere tretiny, keď Jakúbek vypracoval vyloženú šancu pre Gašpara, ktorý si svojím pohybom položil brankára Lietavu a s chladnou hlavou zakončil pod vrchnú žŕdku, 1:1. Pred koncom tretiny mali domáci ešte možnosť zahrať si prvú presilovú hru, avšak gól do šatne sa im už streliť nepodarilo.

Na prostrednú časť hry odhodlanejšie nastúpili domáci „indiáni“, keď sa častejšie tlačili do zakončenia. Ich snaha bola odmenená v 27. minúte, Szypula sa rýchlym pohybom dostal za bránku, odkiaľ prihrával Gaborovi, ktorý z tesnej blízkosti prekonal brankára Lietavu, 2:1. Domáci ale v tlaku neprestávali a v 31. minúte sa dostal do dravého prieniku Gabor, ktorému však ľavý betón Lietavu znemožnil zakončiť backhendový blafák. Mužstvo z Dubnice však nesklonilo hlavu a v 32. minúte využili presilovú hru už po 20. sekundách, keď Ondruš doklepol vyrazený puk po strele Tábiho, 2:2. Indiáni odpovedali najlepšie ako mohli a v 37. minúte Szypula ukážkovou prihrávkou naservíroval puk Ganzovi, 3:2.

Začiatok tretej tretiny poznačili presilovky piatich proti trom na oboch stranách. V oboch prípadoch však bola brániaca sa trojica úspešnejšia. V 56. minúte sa o pekný hokejový moment postaral Ethan Szypula, keď samostatne obkorčuľoval bránku súpera a prekvapil Lietavu, ktorý sa nestihol presunúť k opačnej žŕdke, 4:2. Dubničania v záverečnom tlaku ešte v power play skorigovali výsledok stretnutia na 4:3, keď minútu pred koncom Chatrnúch upratal skákajúci puk do siete domácich.

Peter Kopecký, asistent trénera hostí: „Z pohľadu nasadenia si myslím, že nie je chlapcom čo vytýkať. Boli sme dobrí v pohybe, dobrí v súbojoch, ale bohužiaľ nám chýbal gól, aby sme to dotiahli aspoň do remízy a pobili sa o víťazstvo. Bohužiaľ, boli sme o ten gól horší a malý detail rozhodol. V tretej tretine rozhodla individuálna chyba pri prechode modrej čiary, súperov hráč sa obtočil okolo bránky, dal nám gól a to rozhodlo.”

Ján Šimko, tréner domácich: „Konečne sme v tejto sérii vyhrali. Dali sme si nádej v obrat. Čo sa týka zápasu, klobúk dole pred chlapcami. Myslím si, že včerajší zápas naznačoval určitý progres, že ešte stále máme možnosti využitia na zlepšenie. V dnešnom zápase sa to len potvrdilo. Potrebovali sme na ten kameň našej hry, ktorý sme včera postavili výkonom, zefektívniť hru a dostať sa do gólov, čo sa nám konečne dnes podarilo. Bolo to bojovné stretnutie, o emóciách. Ten záver bol veľmi zradný, ten dvojgólový náskok, upozorňoval som na to chlapcov. Myslím, že tá skúsenosť na ľade v závere bola, aby sme to zvládli lepšie ako sme to zvládli. Bola tam vidina prázdnej bránky a my sme potrebovali ten výsledok udržať, čiže to bola istá komplikácia. Víťazstvo sa ráta, ustáli sme to a je to pre nás pozitívne. Dali sme si šancu znovu pracovať ďalej a zlepšovať sa. Pevne verím, že využijeme tento krátky čas na to, aby sme boli ešte lepší.“