Dubnica si futbalovým výsledkom vybojovala “mečbal”

Už osem tretín sa strelecky trápime a to je aj dôvodom, kvôli ktorému Dubnica vedie v sérii 3:0. Citeľne nám chýbajú najproduktívnejší hráči Viktor Fekiač a Martin Jakúbek, ktorí doteraz spolu nazbierali až 120 bodov! Chýba nám najmä režisér hry Viktor Fekiač, ktorého prihrávky a góly chýbajú hlavne v presilových hrách.

Jediným úspešným strelcom v tejto sérii je zatiaľ Patrik Halama. Rozpadom elitného útoku museli tréneri pozmeniť aj zvyšné dve formácie a bolo to citiť aj v dnešnom zápase. Hrať štvrťfinálové zápasy s tromi formáciami je náročné, aj preto nás teší, že zajtra už budeme opäť pokope, keďže Zvolen už nehrá a môžeme sa konečne vrátiť k hre, ktorá nám priniesla miestenku vo štvrťfinále.

Musíme žiaľ doháňať trojbodové manko, ale nič nie je stratené a aj keď nám ušiel vlak, hrá sa na štyri víťazstvá. Indiáni aj v dnešnom zápase ukázali zodpovedný, bojovný výkon, ktorý keď bude podporený skúsenosťami a najmä gólmi, tak nás ešte čaká dramatický vývoj série!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica  0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Škvarek (Mikula, Géci)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, Molnár – Gašpar,Suchý, Szypula, Gábor, Magdolen, Václav, Tatár, Halama, Chlepčok, Čunderlík, Šeliga, Brumerčík

TSS Group Spartak Dubnica: Lietava – Zaťko, Trška,Mikuš, Švec, Janík, Chatrnúch, Hruška, Putala – Tábi, Ďuriš, Beták, Géci, Škvarek, Mikula, Kristín, Haščák, Lunter, Korbel, Huhtela, Ondruš

Prvá tretina odštartovala snahou domácich, dostať sa do vedenia, čo sa im však nepodarilo a v priebehu tretiny sa dopustili dvoch nedovolených zákrokov. V oslabeniach však domácich podržal brankár Petrík, ktorý nedovolil Dubničanom potrestať vylúčenia. V úplnom závere prišla najväčšia príležitosť, keď sa do prečíslenia dostali domáci Gabor a Magdolen, no hosťujúci brankár Lietava dobre prečítal hru a stihol sa presunúť k vzdialenejšej žrdi, čím nedovolil Magdolenovi skórovať.

V druhom dejstve sledovalo 768 prítomných divákov rýchly a vzájomne vyrovnaný hokej. Hra sa presúvala zo strany na stranu, takpovediac v tridsaťsekundových intervaloch. Mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany, avšak vyloženejšiu šancu si nevypracovali, a tak aj po druhej tretine bol stav stretnutia stále nerozhodný, 0:0.

Na úvodný gól stretnutia si museli diváci počkať až do 45. minúty, keď Mikula zadovkou prenechal puk Škverkovi, ktorý strelou od modrej čiary prekvapil Petríka, 0:1. V ďalšom priebehu tretiny pokračoval divácky neatraktívny hokej, bez výraznejších gúolových príležitostí. Dokonca ani v závere tretiny nenastal očakávaný tlak domácich, ktorý by stretnutie zdramatizoval a poslal do predĺženia. Dubnica zvíťazila futbalovým výsledkom 1:0, v sérii vedie 3:0 a je krok od postupu do semifinále.

Peter Kopecký, asistent trénera Dubnice: „Prvá tretina nebola z našej strany až taká dobrá, ako sme si predstavovali. Bolo tam veľa individuálnych chýb. V druhej tretine sme sa trošku zdvihli, ale bol to veľmi vyrovnaný zápas, dali sme len jeden gól a tým gólom sme vyhrali. Celkovo je táto séria vyrovnaná, o jednom, o dvoch góloch a iba druhý zápas sme vyhrali 4:0, ale ani to nebolo suverénne. Naša hra sa dá ešte stále zlepšiť, stále tam máme medzery, vedieme 3:0, ale ešte nie je koniec, stále nie je rozhodnuté.”

Ján Šimko, tréner Žiaru nad Hronom: „Chlapcov musím za dnešný výkon pochváliť, z hladiska osobnej disciplíny, tímovej, aj taktickej, dali si povedať a odohrali sme v tejto sérii najlepší zápas. Zápas bol otvorený v každej tretine, ale bez streleného gólu, s čím sa boríme celú túto sériu, sa uspieť nedá. My potrebujeme na ten kameň, ktorý sme postavili dnešným výkonom, postaviť ďalší kameň v podobe strelenia gólu a keď tento rébus vyriešime, tak nemám obavy o to, aby sme si vyhrnuli rukávy a pustili sa do otáčania série. Je síce 0:3, ale séria sa hrá na štyri víťazné zápasy. Som presvedčený o tom, že chlapci budú bojovať, drieť a robiť všetko preto, aby sme sa vrátili do série a sezóna mala ešte pre nás význam.”