Dvojgólový náskok sme si neustrážili, Martin ukázal svoju kvalitu a zaslúžene zvíťazil

HK VITAR Martin – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Góly: 17. Tiainen (Paulíny, Murček), 26. Paulíny (Lavička), 40. Krempaský (Juščák, Nátny), 42. Toma (Poliaček, Dírer), 43. Murček (Paulíny), 50. Paulíny (Murček, Charvát) – 5. Romanov (Nádašdi, Novotný), 17. Jakúbek (Valent, Babeliak)

Zostavy:
HK VITAR Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Tiainen, Murček, Paulíny, Lavička, Pacalaj, Toma, Dírer, Ďurina, Burzík, Krempaský, Novák, Huhtela, Poliaček, Nátny. Bartoš A., Bartoš J., Babka, Juščák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Jakúbek, Valent, Václav, Halama, Polukhin, Pulščák, Srnka, Magdolen, Nádašdi, Buianov, Gašpar, Romanov, Novotný, Čulík, Babeliak, Rajčan, Tatár

Do zápasu vstúpili úspešnejšie Indiáni, ktorí už v 5. minúte otvorili skóre stretnutia. Nádašdi nastrelil puk od modrej čiary a do brány ho tečoval Romanov, 0:1. V 8. minúte umožnil rytierom zabojovať o vyrovnanie vylúčením Buianov, ale Indiáni sa ubránili. V polovici tretiny mohlo byť po teči Václava 0:2, ale domácich zachránila žrď. V 15. minúte oslabil rytierov Murček a Indiáni početnú výhodu využili. Najskôr po Valentovej strele zazvonila žrď, ale Jakúbek sa už nemýlil a poslal puk za chrbát Glosára, 0:2. Na inkasovaný gól dokázali domáci ihneď odpovedať, keď Tiainen po krížnej prihrávke strelou z pravého kruhu rozvlnil sieť Šimovej brány, 1:2. O minútu neskôr získali rytieri ďalšiu početnú výhodu, ale vyrovnať sa im už do konca tretiny nepodarilo.

V úvode druhej tretiny sa dostali Indiáni do početnej výhody, no po hrubej chybe v obrannom pásme sa k puku dostal Paulíny a kurióznym zakončením uštedril Indiánom gól v oslabení. V 29. minúte sa mohli Indiáni dostať do vedenia po faule Murčeka, ale Glosár bol pozorný. O pár minút sa situácia otočila a presilovú hru si zahrali rytieri. Domáci si počas nej dokázali vytvoriť výrazný tlak a opečiatkovať Šimovu bránu. Počet hráčov na ľade sa neustále menil a početné výhody sa striedali na oboch stranách. V poslednej minúte sa rytieri dostali do útočného pásma, odrazený puk od Šimovej výstroje do brány poslal Krempaský a dostal tak svoj tím do vedenia, 3:2.

Záverečnú tretinu odštartovali domáci výrazným tlakom. Toma prudkou strelou spomedzi kruhov zvýšil na 4:2. O minútu neskôr sa po chybe v obrane Indiánov k puku dostali opäť rytieri a zo skrumáže pred Šimovou bránou sa napokon tešili z gólu, o ktorý sa postaral Murček, 5:2. V 44. minúte získali Indiáni dlhú početnú výhodu, ale strelecky sa trápili. V 50. minúte získali presilovú hru domáci a okamžite ju využili. Delovku od modrej vyslal na Šima Paulíny a puk skončil za bránkovou čiarou, 6:2. Vzápätí domáci darovali Indiánom početnú výhodu, ale skóre sa nemenilo. Záver tretiny sa už len dohrával a rytieri si zaslúžene pripísali plný bodový zisk.

Norbert Javorčík: „Po našom rýchlom vedení sme akoby stratili energiu v pohybe, v súbojoch, v tvrdosti a rýchlosti prihrávok. Vo všetkých týchto elementoch nás súper od druhej tretiny predčil a zaslúžene vyhral. To naše vedenie bolo dobré, ale celý zápas bol súper lepší a zaslúžene zvíťazil. Gratulujeme mu k víťazstvu.“