Finále hneď v prvej sezóne, vypredaný štadión, sme svedkami historických momentov žiarskeho hokeja

Neskutočné sa stalo skutočnosťou. To, v čo sme pred sezónou všetci dúfali len v tých najkrajších snoch sa stalo realitou! Vo fantastickej sérii sme zdolali Púchov 3:1 na zápasy a postupujeme do veľkého finále 2. ligy, v ktorom sa stretneme s HC 19 Humenné.

História Žiarskeho seniorského hokeja prepísaná! Sme majstri západu! Preplnené tribúny s úžasnými fanúšikmi, napínavé zápasy až do posledných momentov a mužstvo, na ktoré môžeme byť právom hrdí.

Všetko sa to začalo len pred touto sezónou, keď po 10. rokoch bez hokeja v Žiari, bola slávnostne otvorená zrekonštruovaná Slovalco aréna a s ňou vznikol aj klub HK MŠK Indian Žiar nad Hronom. Vtedy nikto z nás ani nesníval, že by sme mohli dosiahnuť takúto početnú návštevnosť divákov a takýto obrovský úspech hneď prvú sezónu. Takmer počas celej sezóny sa skladal tím, ktorý sa v play off ukázal ako veľmi silný. Významnú úlohu v týchto vyraďovacích bojoch zohralo aj vedenie klubu Indiánov a celý realizačný tím na čele s trénermi Lukášom Opáthom, Marekom Janíkom a Štefanom Stripajom. Avšak bez skvelých fanúšikov by sa tento úspech rodil veľmi ťažko.

Rovnako s klubom vznikol aj fanklub, v ktorom sa počet jeho členov zvyšoval každým zápasom a vďaka skvelým ľudom v ňom, sa stal neodmysliteľnou súčasťou domácich, ale aj vonkajších zápasov Indiánov. Veľká vďaka patrí samozrejme aj obrovskému počtu ďalších fanúšikov, ktorí každý zápas podporovali žiarskych bojovníkov a vrcholom toho boli vypredané tribúny na sobotňajšom zápase. Všetci si to poctivo oddreli. Chlapci na ľade a fanúšikovia na tribúnach a to všetko je dôkazom toho, že, keď sa hokej robí poctivo a srdcom, úspech sa dostaví.

Toto bude navždy zapísané v kronikách žiarskeho, seniorského hokeja, ale ešte stále nekončíme. Čaká nás záverečná a zároveň aj najdôležitejšia fáza sezóny. Humenné sa má o 2 týždne na čo tešiť, lebo my budeme bojovať srdcom až do konca!

Autor: Danko Magdolen

Please follow and like us:
fb-share-icon