Sme majstri západu!

Neuveriteľné, ale je to tak! Zvíťazili sme aj v druhom domácom zápase a po víťazstve 3:1 na zápasy sme ovládli západnú skupinu! Vo veľkom celoslovenskom finále si zmeriame sily s hokejistami Humenného.

Bol to neuveriteľný boj, chlapci vydali zo seba maximum a vďaka obrovskej podpore divákov na preplnených tribúnach doviedli ťažkú sériu, s mimoriadne kvalitným súperom, do úspešného konca. Mužom série bol jednoznačne Marek Šimko, ktorý doslova čaroval medzi tromi žrďami a svojimi zákrokmi privádzal súpera do zúfalstva. Rovnako „zahviezdil“ Ľuboš Dobrý, ktorý strelil drakom štyri góly. Všetkým hráčom, ale aj trénerom a realizačnému tímu patrí obrovské uznanie za výkony vo všetkých finálových zápasoch. Chlapci si za svoje výkony triumf v skupine určite zaslúžili!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MŠK Púchov 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Góly: 19. Uram, 33. Tatar (Tomaška, Magdolen), 34. Dobrý (Dubina, Stümpel), 38. Srnka (Nádašdi, Magdolen) – 38. Romanov (Jakubec), 39. Božík (Dmitriev, Pšurný), 43. Dmitriev (Zúbek, Kvocera)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko – Dubina, Molnár, Dobrý, Stümpel, Goga – Nádašdi, Pohanka, Uram, Jakubík, Jaško – Nociar, Tomaška, Tatár, Srnka, Magdolen – Heckl, Iždinský, Chlepčok, Adamčík, Halama

MŠK Púchov: Hrušík – Kvocera, Mikuš, Jakubec, Pšúrny, Zubek – Brňák, Božík, Dmitriev, Romanov, Prus – Okuliar, Putala, Šedivý, Trenčan – Haluška, Zemko, Húska, Bajtala

Do prvej tretiny vstúpili hokejisti Púchova s početnou výhodou po faule Dubinu, ale indiáni ich nepustili do zakončenia. Prvú nebezpečnú strelu na Hrušíka vyslal v 4. minúte Dobrý, po krížnej prihrávke domáceho kapitána, ale gól z toho nebol. Prvá polovica tretiny bola opatrná a obidve mužstvá dobre bránili. V 8. minúte nastrelil puk do bránkoviska Magdolen, ale Tatár sa k zakončeniu nedostal. Šancu skórovať mali v 11. minúte aj hostia, keď sa Zúbek ocitol tesne pred Šimkom, ale ten jeho strelu betónom vyrazil. Vzápätí unikol domácej obrane Prus a dostal sa do samostatného nájazdu, ale ani jeho strela gólom neskončila. V závere tretiny vyskúšal pozornosť Hrušíka strelou od modrej čiary Adamčík, no púchovský brankár si puk zakryl lapačkou. Dve minúty do konca tretiny sa v hre pokračovalo vo formáte štyroch proti štyrom po faule Chlepčoka a neskôr aj Brňáka. Uramovi sa podarilo zachytiť puk po chybe obrancu hostí a prudkou strelou k pravej žrdi nekompromisne skóroval, 1:0. Druhý gól mohol pár sekúnd pred koncom úvodnej tretiny pridať aj Jakubík, ale trafil len ľavú žrď.

Hneď v úvode druhej tretiny si pred bránu nakorčuľoval Uram a kľučkou do pravej strany chcel oklamať Hrušíka, no ten jeho zámer vystihol. Ďalšou prudkou strelou spomedzi kruhov ohrozil bránu hostí Srnka, ale jeho strela skončila len na zadnom plexiskle. Obrovskú príležitosť vyrovnať mali hostia v 26. minúte, keď sa dostali do protiútoku a puk zostal ležať na bránkovej čiare, no Šimko ho nakoniec prikryl lapačkou. Nociar faulom oslabil svoj tím, počas ktorého sa ale indiáni dostali do veľkej šance, no Jaškovu strelu Hrušík zázračným zákrokom zneškodnil. Nociara na trestnej vystriedal Jakubík a hostia dostali indiánov pod výrazný tlak. Priebeh hry bol veľmi nervózny, čo sa prejavilo viacerými osobnými súbojmi. V 33. minúte indiáni využili početnú výhodu a Tatárovi sa podarilo zvýšiť vedenie gólom spomedzi kruhov, ktorý smeroval  k ľavej tyči. O minútu na to sa indiáni opäť dostali k puku, Dobrý si nakorčuľoval z ľavej strany, kľučkou do prava oklamal Hrušíka a poslal puk za jeho chrbát, 3:0. V 38. minúte sa podarilo znížiť na 3:1 Romanovovi. Nervozita sa dala krájať a drsné súboje oslabili obe mužstvá. Ďalší gól pridal Srnka, ktorý si nakorčuľoval po pravom krídle, využil zaváhanie brániaceho hráča a presnou strelou opäť zvýšil na rozdiel troch gólov. Do konca tretiny sa sieť opäť rozvlnila, ale tentokrát domáca, po góle Božíka na 4:2.

V úvode záverečnej tretiny sa hostia dostali do útočného pásma, Dmitriev dostal presnú prihrávku spoza brány a prudkou strelou prekonal muža play off Mareka Šimka, 4:3. Priebeh hry bol v poslednej tretine veľmi vyrovnaný. O vyrovnanie sa v 49. minúte pokúšal delovkou Zúbek, ale puk v bráne neskončil. Púchovčania boli v poslednej tretine mimoriadne aktívni a Šimkovu bránu viackrát nebezpečne ohrozili. Obrovskú príležitosť mal na hokejke Jakubík, ktorý sa dostal s pukom až do bránkoviska hostí, ale do brány ho nedotlačil. Ďalšiu veľkú príležitosť mal pár minút pred koncom aj Goga, ale ani jemu sa nepodarilo ukľudniť domácu striedačku. V poslednej minúte zápasu tréner hostí využil možnosť oddychového času a následne Hrušík opustil bránu. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo a indiáni si tak vybojovali postup do veľkého celoslovenského finále 2. ligy.

Zdroj: promosport.sk