Indiáni deklasovali Budapešť 6:0 a pripísali pre Zvolen ďalšie body do turnajovej tabuľky

HKM Zvolen (Indiáni) – UTE Budapešť 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Sarvaš (Buyanov), 18. Buyanov (Lunter), 19. Tábi (Murtazin, Raniak), 36. Giertl, 51. Ďuriš, 53. Murtazin

HKM Zvolen (Indiáni): Trenčan – Raniak, Kobolka, Sarvaš, Giertl, Lunter, Duran, Buyanov, Daniš, Adamčík, Danielčák, Kadlečík, Nociar, Tábi, Murtazin, Tatár, Babeliak, Balciar, Ďuriš

UTE Budapešť: Márkus (Monostori)- Stadel, Pouorniy, Suter, Just, Kovács, Tanner, Gáspár, Balogh, Csergo, Kovács, Horváth, Zsigmond, Cseh, Szalmás, Banga

Hneď v úvode prvej treniny Trenčana prudkou strelou z ľava preveril Cseh. Vzápätí sa zvolenčania dostali do protiútoku a Daniš sa nadvakrát skúšal prekonať Márkusa. Obrovskú šancu mal na hokejke v 4. minúte Tábi, ktorý sa ocitol sám pred bránou hostí, ale puk skončil len na zadnom plexiskle. V 6. minúte sa do útočnej tretiny dostali zvolenčania a nahodený puk od Buyanova, ktorý sa odrazil od výstroje brankára poslal do brány Sarvaš, 1:0. Zvolenčanom sa podarilo využiť aj druhú presilovú hru, keď sa Buyanov nikým nebránený ocitol v bránkovisku hostí a zvýšil na 2:0. V tej istej minúte sa k puku dostal Tábi a vymietol ľavý roh Márkusovej brány, 3:0.

V úvode druhej tretiny mal gól na hokejke domáci kapitán Tatár, ktorý sa v bránkovisku pokúšal dotlačiť puk za chrbát Márkusa, no nepodarilo sa mu to. V 24. minúte sa hostia dostali do početnej výhody a vytvorili si na zvolenčanov výrazný tlak, počas ktorého musel Trenčan niekoľkokrát zasahovať. V polovici druhej tretiny nebezpečnú strelu vyslal na bránu hostí Nociar, ale Márkus svoj tím podržal. Odkrytú bránu Trenčana v početnej výhode netrafil Tanner a zvolenský brankár si tak aj naďalej držal čisté konto. V 33. minúte si domáci zahrali presilovú hru 5 na 3, no nedokázali sa počas nej gólovo presadiť. V závere tretiny sa zvolenčania dostali k puku, Giertl si po pravej strane potiahol puk a strelou do ľavého horného rohu vystrelil Márkusovi fľašu s vodou, 4:0.

V úvode záverečnej tretiny sa po faule domácich avizovalo trestné strieľanie, no Trenčan si stále držal čisté konto. Hostia do poslednej tretiny vtsúpili aktívnejšie a dokázali si vytvárať väčšie gólové príležitosti ako zvolenčania. V polovici záverečnej tretiny sa podarilo Ďurišovi zvýšiť na 5:0, keď puk za chrbát Márkusa poslal spomedzi kruhov. O dve minúty na to sa Murtazin dostal k puku, potiahol si ho až do pravého kruhu a prudkou streľou zvýšil na konečných 6:0.

Norbert Javorčík: „Pohyb z predchádzajúceho zápasu s Levicami nám zostal a to nás charakterizovalo počas celého zápasu. Aj keď sme urobili nejaké individuálne chyby, ale vždy sme mali dobrý pohyb, čo bol rozhodujúci faktor, ktorý nás držal v hre. Musím pochváliť výborný výkon brankára Adama Trenčana, ktorý nás podporil v ťažkých chvíľach a oslabovky sme ustáli najmä jeho zásluhou.“