Indiáni ovládli dramatickú prestrelku! Výborný výkon brankára Noskoviča, dvomi gólmi prispel Jakúbek

Obrovská dráma, vyvrcholila až v samostatných nájazdoch. Žilina celý zápas doťahovala, ani raz sa nedostala do vedenia a zaslúžene sme zvíťazili. Výborný výkon podal brankár, meninový oslávenec Richard Noskovič, ktorý nečakane nahradil Romana Petríka. Zaznamenal 46 úspešných zákrokov a má veľký podiel na našom triumfe. Základ nášho úspechu sme postavili hneď v 39. sekunde, gólom Chlepčoka, ku ktorému sa pridal po desiatich minútach Jakúbek. Náš najlepší strelec zaznamenal v zápase dva presné zásahy.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – VLCI Žilina   5:4 sn (2:0, 0:2, 2:2, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Chlepčok (Fekiač), 11. Jakúbek (Gašpar, Fekiač), 48. Jakúbek (Gašpar), 52. Demiters (Jakúbek, Suchý) – 25. Mráz (Koyš), 30. Novák (Jakubík, Tibenský), 50. Novák (Melcher), 52. Demiters (Jakúbek, Suchý), 56. Paukovček (Tibenský, Jakubík) – rozhodujúci samostatný nájazd – rozhodujúci samostatný nájazd Gabor (sn)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Gabri, Kobolka, Ganz, Demiters, Lopejský, Giertl, Čunderlík – Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Gabor, Suchý, Szypula, Tatár, Halama, Magdolen, Václav, Šeliga, Chlepčok

VLCI Žilina: Tomek – Pohl, Šidlík, Sloboda, Novák, Růžička, Pacalaj, Pišoja, Nahálka – Kluka, Paukovček, Varga, Koyš, Mráz, Macek, Jakubík, Tibenský, Sýkora, Melcher, Bečka, Rehák

​Do tretieho merania síl v sérií, naskočili lepšie domáci „indiáni“, keď hneď prvá strela na bránku Žiliny, skončila v sieti. Fekiač spoza bránky prihral dobre postavenému Chlepčokovi, ktorý strelou pod brvno pohotovo zakončil, 1:0. Žilinskí vlci však nezostali zaskočení a v nasledujúcich minútach zavreli domácich v ich obrannej tretine, kde stupňovali svoj tlak na strelenie vyrovnávajúceho gólu, čo sa im ale nepodarilo. Avšak v 11. minúte domáci udreli znovu, keď v rýchlom protiútoku Gašpar svojím pohybom naviazal na seba dvoch obrancov aj samotného brankára a následne prihral osamotenému Jakúbekovi, ktorý si vychutnal Tomeka a rutinérsky zakončil do odkrytej bránky, 2:0. Domácich dva strelené góly povzbudili, do konca tretiny sa obraz hry vyrovnal, ale skóre sa už nemenilo.

​Do druhej tretiny nastúpili hráči hosťujúceho celku odhodlaní vyrovnať stav zápasu. Čo sa im aj podarilo, keď po chybe domácej obrany v 25. minúte, vsietil kontaktný gól Mráz, ktorému asistoval Koyš, 2:1. Následne sa domáci síce ubránili 65-sekundovej presilovke 5 na 3, aj následnej 5 na 4 no vyrovnanie prišlo v 30. minúte stretnutia. Po šlamastike ktorá vznikla pri vyrazenom puku pred domácim brankárom, sa k puku dostal Novák, ktorý z priestoru medzi kruhmi vyrovnal na 2:2. V nasledujúcej desaťminútovke sa už skóre nemenilo, najmä vďaka obetavým zákrokom domácich obrancov a výbornému výkonu Noskoviča.

​V tretej tretine sa začínalo za vyrovnaného stavu prakticky od nuly a všetko bolo pripravené na gólovú prestrelku. Najskôr Jakúbek v 48.minúte poslal domácich do vedenia, po vydarenej strele, 3:2. Následne „vlci“ v 50. minúte zásluhou Nováka opäť vyrovnali, 3:3. O dve minúty neskôr Demiters v presilovke od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, 4:3. Do predĺženia poslali hosťujúci hráči tento zápas v 56. minúte, keď Paukovčekova strela, aj so šťastím, skončila za chrbtom Noskoviča, 4:4.

​  V predĺžení Žilina dobíjala domácu bránku s plným nasadením a takmer celý čas mala puk vo svojej moci. No Žiarčania obetavosťou a dobrými zákrokmi Noskoviča, poslali zápas do samostatných nájazdov. V nich Noskovič zatiahol roletu a o víťazstve Indiánov rozhodli presné zásahy Gabora a Fekiača.

Indiáni zvíťazili hneď v úvodnom semifinálovom zápase na domácom ľade a znížili stav série na 1:2. Pokus o vyrovnanie nás čaká už dnes podvečer o 17:00.

Jarrod Skalde, Vlci Žilina:“Bol to ťažký zápas, oba tímy hrali veľmi tvrdo. Domáci sa dostali do vedenia a museli sme odvracať dvojgóloú stratu. V druhej tretine sme sa vrátili do zápasu a oba tímy mali množstvo príležitostí. Rovnako množstvo príležitostí sme mali aj v predĺžení, ktoré sme mali pod kontrolou. Ale taký je play off hokej, zajtra je nový deň, ten dnešný priniesol víťazstvo súperovi.”

Ján Šimko, Indiáni Žiar nad Hronom: “Chlapci sú zo železa, ukázali, že svoju kožu lacno nepredajú. Výborný energický úvod, dostali sme sa do dvojgolového vedenia. Zamrzeli nás individuálne chyby, ktorých sa nevieme zbaviť, ale verím, že znovu sme získali priestor, aby sme sa tomu povenovali do zajtrajšieho zápasu. Zlomovým momentom boli vynikajúco zvládnuté oslabenia a 100%-ná presilovka. Srdiečkom a túžbou po víťazstve to zvládli chlapci bravúrne. Brankár Noskovič podal výborný výkon. Na to, že doteraz len minimálne zasiahol do play off, tak chlapcov podržal a odmenou mu bolo zvládnuté predĺženie a nájazdy. Opäť klobúk dole pred chlapcami.”