Vlci rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine a vybojovali si mečbal

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – VLCI Žilina 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)

Góly: 5. Gašpar (Jakúbek), 47. Fekiač (Gašpar)9. Koyš (Mráz), 13. Novák (Koyš, Mráz), 17. Macek (Mráz), 18. Bečka (Varga, Pohl), 27. Kluka (Pohl), 48. Kluka

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Gabri, Kobolka, Ganz, Demiters, Čulík, Lopejský, Brumerčík – Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Gabor, Suchý, Chlepčok, Tatár, Halama, Magdolen, Rajčan, Šeliga, Čunderlík

VLCI Žilina: Romančík – Pohl, Šidlík, Grebenchshikov,Novák, Sloboda, Pacalaj, Růžička, Nahálka – Kluka, Bečka, Varga, Koyš, Mráz, Macek, Melcher, Paukovček, Sýkora, Lopušan, Jakubík, Rehák

​Podobne ako v treťom zápase, aj úvodné minúty štvrtého vzájomného duelu patrili hráčom domáceho mužstva, na čom mal nemalú zásluhu aj hosťujúci brankár Romančík. V 1. minúte oslabil svoj tím na dve minúty za vyhodenie puku a v 5. minúte, pri avizovanom treste Paukovčeka, zle prečítal hru a nečakane vykorčuľoval z bránky, čo využil Gašpar a strelou od červenej čiary trafil opustenú bránku, 1:0. Následne sa však hosťujúci korčuliari postavili za svojho brankára a nasadili vysoké tempo. O vyrovnanie sa postaral v 9. minúte Koyš, ktorý strelou k vzdialenejšej tyčke otvoril gólový účet vlkov, 1:1. V 13. minúte sa skóre menilo opäť, Novák bezprostredne po vyhranom buly zamiešal puk a dobre mierenou strelou od modrej, opäť prekonal Noskoviča, 1:2. V 17. minúte sa individuálnou akciou prezentoval Macek, keď obkorčuľoval domácu bránku a nachytal Noskoviča, čím zvýšil na 1:3. O minútu neskôr už bolo 1:4, keď Varga naservíroval puk Bečkovi a ten tvrdou strelou opäť rozvlnil sieť domácej bránky.

​Druhá tretina pokračovala v nastolenom trende zo záverečných minút prvej. Žilinčania nepoľavovali v tlaku a v 27. minúte dokonca skórovali vo vlastnom oslabení, keď sa k vysokému puku dostal Kluka, ktorý sa následne sám rútil na Noskoviča. Strelou ponad betón, k bližšej tyčke, zvýšil už na 1:5. Aj v ďalšom priebehu tretiny mali optickú prevahu hostia, ktorá pramenila aj z nepresných prihrávok domácich a nepresvedčivých výkonoch v presilových hrách.

​Úvod záverečnej tretiny začal opatrne na oboch stranách, akoby boli hráči už zmierení s výsledkom. Až v 47. minúte sa o prekvapivý moment postaral Fekiač. Spoza bránkovej čiary nahodil puk na brankára Romančíka, ktorý si ho sám zrazil do bránky, 2:5. O 26 sekúnd však Kluka, svojím druhým gólom v zápase, zvýšil náskok Žiliny opäť na rozdiel štyroch gólov. Po chybe domácej obrany pretlačil puk za chrbát Noskoviča, čím uzavrel gólový účet tohto stretnutia na 2:6. Záver tretiny sa už len dohral v pokojnejšom tempe.

Jarrod Skalde, Vlci Žilina: “Sme veľmi spokojní s bodom, s každým bodom v play off musíme byť spokojní. Nezačali sme dobre, bolí sme vylúčení a dostali sme gól z ofsajdovej situácie, ale potom sme veľmi dobre odpovedali. Žiar hral veľmi dobre, nepozerajú na výsledok, hrajú tvrdo a očakávam, že v Žiline budú chcieť podať najlepší výkon. Gól, ktorý sme dostali bol z ofsajdu, ale rozhodcovia nepochopili, na čo som sa ich pýtal. Celá tá situácia bola zvlášna, ale dokázali sme na ňu dobre odpovedať.”

Ján Šimko, Žiar nad Hronom: “Som hrdý na chlapcov, samozrejme prehra, výsledok, či veci, ktoré v zápase neboli optimálne, sú na nás, je to na ďalšej práci, aby sme sa vrátili k správnym hokejovým veciam a pomenovali správne problémy. Patrí to k hokejovému životu a potrebujeme sa vrátiť do série. Toto mužstvo má obrovskú silu a nemôžme si nijakým spôsobom pripúšťať negativizmy.”