Indiáni potvrdili výbornú formu, po majstrovi zdolali aj lídra súťaže

Pred dnešným zápasom sme vedeli, že nás čaká doteraz najlepší tím súťaže, ktorý prehral iba raz. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, ale vôbec sme sa nezľakli! Práve naopak, potvrdili sme, že víťazstvo nad Žilinou nebola vôbec náhoda a tešíme sa zo štvorzápasovej série víťazstiev. Veľmi nás teší stúpajúca návštevnosť fanúšikov a veľmi si to vážime. Je to naozaj pravda, že fanúšikovia sú extra hráčom, ktorý nás ženie dopredu a je to naozaj cítiť aj na ľade. Všetkým veľmi pekne ďakujeme, veríme, že ste si naplno užili parádne hokejové divadlo a dnešné víťazstvo je opäť našim spoločným víťazstvom!

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – HC 19 Humenné 4:3  (2:2, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Gašpar (Fekiač, Šeliga), 6. Lačný (Markuš, Lenďák), 9. Kolenič (Fekiač, Pač), 18. Lačný (Markuš, Horvát), 39. Kováč (Kolenič, Jakúbek), 41. Pač (Fekiač, Jakúbek), 46. Vaško (Jacko)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, A. Kobolka, Lopejský, M. Šeliga, Andersons, Nádašdi, M. Hlinka – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Gašpar, Halama, Magdolen – Gabri, Adamčík, Chlepčok – Václav, Giertl, Kováč

HC 19 Humenné: Krasanovsky – Jacko, M. Lenďak, Ťavoda, J. Marcinko, Pulščak, D. Novicky – Vaško, Vrabeľ, Safaraleyev – Lačný, Markuš, Ščurko – Farkaš, Kiss

Rozhodovali: Konc, Čahoj, Hajnik, Klejna, 618 divákov

Hneď od úvodu sa Indiáni prezentovali vysokým tempom hry, získavali pásmo a dokázali sa v ňom usadiť. Skóre sa prvýkrát menilo v piatej minúte, keď Fekiač krížnou prihrávkou cez celé klzisko našiel rozkorčuľovaného Gašpara a ten strelou k bližšej žrdi prekvapil Krasanovskeho, 1:0. Radosť Indiánov trvala ale iba 43 sekúnd. Markuš krásnou spätnou prihrávkou pomedzi nohy našiel Lačného, ktorý z blízka prekonal Petríka, 1:1. V 9. minúte Indiáni využili presilovku. Fekiač nádherne vyviezol puk do útočného pásma a prihrávkou spoza brány našiel nikým nebráneného Koleniča. Ten prvým gólom v sezóne poslal Indiánov opäť do vedenia, 2:1. Hostia sa do prestávky ešte stihli zmobilizovať. Lačný individuálnym prienikom v presilovej hre pridal svoj druhý gól v zápase a vyrovnal na 2:2.

V druhej tretine sa výrazne pritvrdilo a rozhodca udelil až 11 trestných minút. Najväčšie problémy urobilo hosťom 5-minútové vylúčenie Ťavodu, po škaredom zákroku na Giertla. „Indiáni“ sa tak dostali k presilovej hre piatich proti trom, čo ešte nevyužili, ale v zostávajúcej presilovke sa tešili z presného zásahu. Jakúbek vošiel s pukom do útočného pásma, posunul na Koleniča a ten milimetrovou prihrávkou našiel nikým nebráneného Kováča. Gólom do úplne odkrytej bránky prinavrátil domácim vedenie, 3:2.

„Indiánom“ výborne vyšiel vstup do tretej tretiny. Po 52. sekundách hry zaúradovala prvá formácia. Fekiač poslal puk k modrej čiare, priamo na čepeľ kapitána Pača a ten nekompromisnou delovkou poslal už štvrtý projektil za chrbát Krasanovského, 4:2. V 46. minúte celým klziskom individuálne prekorčuľoval Jacko, na opačnej strane našiel nikým nebráneného Vaška, ktorý zápas opäť zdramatizoval, 4:3. Humenné sa snažilo o vyrovnanie v hre bez brankára, čo im však gól neprinieslo. Domáci udržali svoje vedenie a pripísali si nielen skalp lídra súťaže, ale najmä ďalšie tri cenné body do ligovej tabuľky.

Ivan Boržík, asistent trénera hostí: „V prvom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu. Nie sme naivní, nie sme kapela, že budeme iba vyhrávať a vyhrávať. Ono to veľmi mrzí po takomto priebehu, ale čo sa týka dnešného zápasu, na ľade boli tri elementy. Domáci, hostia a ten tretí. Domáci, aj my výborne, ten tretí element veľmi zle, slabo. Inak kulisa výborná, zápas si myslím, že veľmi dobrý a viac nemám k tomu čo povedať.“

Norbert Javorčík, tréner domácich: „Odohrali sme súboj s ďalším náročným súperom. Musím povedať, že zaslúžene sú ašpirantami na víťazstvo v lige. Majú veľmi kvalitne poskladaný tím a hrali iný hokej, na aký sme doteraz boli zvyknutí. Ťažko sa nám, najmä v prvej tretine, zvykalo na ich štýl, ale postupne sme sa s tým dokázali vyrovnať. Dnes sme dobre zahrali presilovky, trikrát sme v presilovkách skórovali, čo bol veľmi dôležitý moment. Hrali sme veľmi obetavo, aj keď nás to stálo viac zranených hráčov. Pre nás to bol zatiaľ najťažší zápas sezóny, sme radi, že sme ho zvládli a pripravujeme sa ďalej. Sezóna je ešte dlhá. Máme za sebou len prvú štvrtinu súťaže, máme už obraz o hre našich súperov, ale aktuálne postavenie ešte o ničom nevypovedá.“