Indiáni sú odhodlaní nechať vo štvrťfinále proti žilinským Vlkom na ľade všetko

Náš boj pokračuje! Vďaka postupu z predkola play-off, ktorý sme zariadili v najrýchlejšom možnom čase sme si zabezpečili miesto vo štvrťfinále. Indiáni v ňom budú čeliť najväčšiemu adeptovi na titul. Žilinskí vlci si tento status vyslúžili vďaka suverénnemu prvenstvu v základnej časti. Avšak ako sme už viackrát poznamenali, vyraďovacie boje sú úplne nová súťaž a náš tím aj v tomto ročníku dokázal, že sa nevzdáva za žiadnych okolností. Štvrťfinálová séria začne dvojicou zápasov v Žiline už zajtra 15.03. a sobotu 16.03. o 17:30. Keďže štvrťfinále sa tradične hrá na štyri víťazstvá, naši fanúšikovia s istotou uvidia v Slovalco aréne minimálne dve stretnutia. Tie sa na našom ľade odohrajú v utorok 19.03. a stredu 20.03. o 18:00. Ak by sa o postupujúcom nerozhodlo v týchto štyroch súbojoch, štadióny by sa menili už len po jednom zápase. V prípade siedmeho duelu by sa hralo u nášho súpera.

Všetky štyri doterajšie vzájomné konfrontácie v tejto sezóne sa skončili víťazstvom vlčej svorky. Posledné dve z nich však boli mimoriadne vyrovnané. V decembri sme na žilinskom ľade siahali na plný bodový zisk, no nakoniec sa nám po prehre v nájazdovej lotérii ušiel jeden. Na konci januára sme doma predviedli jeden z najlepších výkonov sezóny a súper si mohol vtedy len s veľkou úľavou vydýchnuť po tesnom víťazstve pomerom 4:5 z nášho pohľadu. Napriek tomu stodvadsaťtri získaných bodov na strane Vlkov svedčí o ich obrovskej dominancii v tomto ročníku. Za štyridsaťšesť ligových kôl odchádzali bodovo naprázdno len v troch prípadoch. Pred uzávierkou prestupového obdobia odišiel do Žiliny aj Martin Jakúbek, ktorý ešte nedávno strieľal góly za naše farby. Zajtra tak po prvýkrát nastúpi proti svojim bývalým spoluhráčom. Z pohľadu hlavných trénerov pôjde o súboj dvoch majstrov sveta. Zatiaľ čo kouč našich Indiánov Jerguš Bača si historický triumf Slovenska pamätá ešte ako hráč, šéf žilinskej lavičky Ernest Bokroš už vtedy bol v pozícii asistenta trénera. Obidvaja lodivodi sa budú chcieť určite oprieť o produktivitu tých najpovolanejších. Určite to dobre vie aj náš útočník Lukáš Lunter, ktorý počas základnej časti nazbieral tridsaťdeväť kanadských bodov a v predkole play-off si pripísal ďalších šesť. V tíme súpera je najproduktívnejší Róbert Varga. Na svojom osobnom konte má šesťdesiat bodov za tridsaťjeden gólov a dvadsaťdeväť asistencií.

Aj keď Vlci idú do série v pozícii favorita, Indiáni sa im zaručene len tak ľahko nepoddajú. Poďme si spoločne užiť každý okamih tejto sére. Na prvé dva zápasy vycestuje aj náš verný fanklub a v utorok a stredu budeme chcieť vidieť, ako buráca zaplnená Slovalco aréna. Tešíme sa na vás!

Vstupenky na domáce zápasy v predpredaji: https://vstupenky.hkmskziar.sk/

foto: Vlci Žilina

Please follow and like us:
fb-share-icon