V Trebišove sme na prvý pokus ukončili sériu a postupujeme do štvrťfinále

Ako sme nedávno konštatovali, posledný krok býva najťažší a v predkole play-off to proti Trebišovu naozaj platilo. Nakoniec však aj tretí duel série mal pre nás víťazný a teda postupový koniec. Počas našich dvoch  presiloviek z prvej tretiny padli dva góly. Jeden z nich sme strelili my a druhý náš súper pri vlastnom oslabení. Tímy tak išli po prvýkrát do šatní za nerozhodného stavu 1:1. V prostrednej 20-minútovke sme sa opätovne ujali vedenia, čo bolo jediný gólový moment v tejto časti hry. Jeden gól bol zaznamenaný aj v tretej tretine. Tentokrát však domáci vyrovnali na 2:2. Šesťdesiat minút na rozuzlenie tohto zápasu nestačilo a tak muselo nasledovať predĺženie. V ňom sme rozhodli o svojom postupe. Z východu Slovenska sme odchádzali ako čerství štvrťfinalisti. Našim ďalším súperom bude jeden z dvojice Žilina, Prešov. O všetkom vás budeme informovať v najbližších dňoch. Teraz sa musíme poďakovať nášmu mužstvu za odvedené výkony vo všetkých troch súbojoch série a všetkým fanúšikom, ktorí ho počas nej podporovali.

HK STEEL TEAM Trebišov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:3pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1); stav série 0:3

Góly: 20. I. Novák (Matis, Bdžoch), 48. Chismatullin (Babeliak) – 9. Gašpar (Pač, V. Fekiač), 33. Lunter, 62. Gábor (Kuboš). Rozhodovali: Kalina, Kocúr – Riš, Janiga; strely: 25:31; vylúčení: 3:4; presilovky: 0:1; oslabenia: 1:0; 600 divákov.

Dušan Kobeľa, hlavný tréner HK STEEL TEAM Trebišov: „V prvom rade chcem všetkým poďakovať za sezónu. Posledný zápas nedopadol podľa našich predstáv, súper dal tri góly, my dva a vyhral…“

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Hovorí sa, že tretí krok býva najťažší, a to sa opäť potvrdilo. Bol to taký typický play-off duel. Bol to boj z obidvoch strán. My sme mali šance v prvej tretine, domáci v druhej. Bolo to o jednom góle, ktorý sme strelili my. Som veľmi rád, že sme si vybojovali postup a nemusíme hrať štvrtý zápas.“