Indiáni v oklieštenej zostave odišli z Prešova bodovo naprázdno

V generálke sme sa včera na predkolo play off vo výrazne oklieštenej zostave víťazne nenaladili. Prešovu sme na jeho ľade vôbec po prvýkrát v sezóne podľahli. Domáci otvorili skóre stretnutia hneď v úvodných minútach a stav 1:0 vydržal až do prvej prestávky. Aj v prostrednej tretine padol len jeden gól a opäť z prešovských hokejok. Do poslednej 20-minútovky sme tak išli s dvojgólovým mankom, ktoré sa nám v nej ešte navýšilo o ďalšie dva góly. Keďže Indiáni nedokázali prekonať súperovho brankára, konečný výsledok tohto duelu bol 4:0 pre mužstvo z východu republiky.

HC Prešov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Kohút (Hrabčák, Leščenko), 24. Hrabčák (K. Jendroľ, Kohút), 46. Leščenko (Nemec, Glazkov), 47. Chalupa (K. Jendroľ, Toma). Rozhodovali: Tornay, Staňo – Janiga, Ševčík; strely: 46:32; vylúčení: 4:4; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 631 divákov.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Sme veľmi radi, že sa nám v tejto sezóne podarilo pokoriť Žiar nad Hronom. Preniesli sme veci z mítingu do zápasu. V kritických momentoch nás podržal skvelý Juraj Ovečka.”

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Platí stará múdrosť, že bez gólu sa nedá vyhrať. Aj keď sme po druhej tretine prehrávali len rozdielom dvoch gólov, neboli sme dôrazní pred oboma bránami. Prvé dva prešovské presné zásahy padli z dorážok a my sme mali v tretej tretine množstvo vyložených šancí, ale nepremenili sme ich. Prešov to umne využil a myslím si, že dnes vyhral zaslúžene.”

foto: Peter Jesenský  

Please follow and like us:
fb-share-icon